Haziran ayı İl Asayiş ve Güvenlik Bilgilendirme toplantısı gerçekleşti. Antalya Hükümet Konağında gerçekleşen toplantıya Antalya Valisi Hulusi Şahin, Jandarma il Komutanı Tuğgeneral Tarık Hekimoğlu, Sahil Güvenlik İl Komutanı Binbaşı Tolga Coşkun ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Toplantıda Haziran ayı içerisinde polis, jandarma ve sahil güvenlik ekiplerinin şehrin huzur ve güvenliğini sağlamak için yaptığı çalışmalara ve operasyonlara değinildi.

Antalya Valisi Hulusi Şahin, son bir içerisinde 11 bin 277 asayiş olayının meydana geldiğini ve 6 bin 261 aranan şahsın yakalandığını açıkladı.

İl genelinde kaçakçılık ve organize suçlara yönelik 110 operasyon gerçekleştirildi ve 202 şahsa işlem yapıldı. 23 şahıs tutuklandı 47 şahıs adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Yapılan operasyonlarda ise çok sayıda kaçak alkol, tütün ve tütün ürünü ele geçirildi. 2 bin 823 adet elektoronik sigara, 20 bin 996 litre alkol, 571 bin 360 adet dolu makaron 1 milyon 375 bin adet boş makaron ve 22 milyon türk lirası ele geçirildi.

Narkotik suçlarda ise emniyet ekipleri Haziran ayında büyük bir başarı elde etti. 840 operasyon gerçekleştirildi, yüksek miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.

 Valisi Hulusi Şahin, kurulan mobil göç noktalarında 753 yabancı uyruklu şahsın sınır dışı edildiğini açıkladı.

 Sahip güvenlik ekiplerinin yapıtğı çalışmalarda ise 6 bin 22 şahıs sorgunalandı ve arama kaydı bulunan 9 kişi hakkında adli işlem yapıldı.

'Dijital dünyada yeşil bir gelecek' 'Dijital dünyada yeşil bir gelecek'

Haber: İsmail UYGUN

Kamera: Ahmet ÇELİK

Editör: Kanal V Antalya