Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST İzmir'e geldi. Bu yıl üçüncüsü İzmir'de düzenlenen etkinliğe katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çiğli Havaüssü'nde camide öğle namazını kıldıktan sonra TEKNOFEST alanına gelerek burada binlerce ziyaretçiye hitap etti.

“330 bini aşkın ziyaretçi katıldı”
İzmir'deki ziyaretçi yoğunluğundan duyduğu memnuniyeti dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hindistan'dan ABD'ye ülkemizin 4'bin yanında ülkemizi temsile etikten sonra İzmir'e hemşehrilerimiz ile kucaklaşmaya geldik. Bizleri aydınlık yarınların teminatı olan siz gençlerimiz ile buluşturan tüm kurumlarımıza şükranlarımızı sunuyorum. 1 sene önce Cumhuriyetimizin 100'ncü yılının heyecanını yaşayacağız. Tarihimizin dönüm noktasını anlamına uygun kutlama peşindeyiz. Geniş bir alana yayılan çeşitli etkinliklerle Cumhuriyetimizin bir asırlık heyecanını gençlerimiz ile buluşturmayı hedefliyoruz. TEKNOFEST ise bunlardan bir tanesi. Türkiye'nin siyasi savunmasının siyasi gerekçeler ile hedef alındığı günümüzde TEKNOFEST'i 2 milyonu aşkın gencimiz ziyaret etti. TEKNOFEST'imizin şehrimize, ülkemize, milletimize, bilhassa sevgili gençlerimize hayırlı olmasını diliyorum. İzmirli kardeşlerimize bu güzel programa ev sahipliği yaptığı için ayrıca teşekkür ediyorum. Maşallah İzmirli gençlerimiz çok yoğun ilgi gösteriyor. Her yaş gruptan, her kesimden insanımızın havaalanına gelerek şu gurur tablosuna şahitlik ettiğini görüyoruz. Şu ana kadar 330 bin ziyaretçiyi ağırlayan festivalin Cumhuriyetimizin 100'ncü yılına layık bir etkinlik olacağına inanıyorum. Bitip gitmeyen koltuk kavgalarına bir gün ara vererek geçmiş milletvekillerinin de buraya gelerek bu gurur kaynağına şahitlik etmesini istiyorum" dedi.

Başkan Uysal, gençlerle buluştu Başkan Uysal, gençlerle buluştu

“Ne yaptıysak sizin için, sizin istikbaliniz için yapıyoruz”
Siyaseti gençlerle yaptıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Biz 40 yılı aşkın süredir siyasetin içindeyiz. Hayatımız boyunca ülkemiz ve milletimiz için hayırlısını yapma mücadelesini verdik. Siyaset yolculuğunun tüm safhasına gençlerle geldik. Hangi görüşe, kökene sahip olursa olsun, bu ülkenin gençleriyle her zaman iftihar ettik. Kimseyi yaşam biçimi, kılık kıyafeti, inancı, kimliği doğrultusuyla ötekileştirmedik. Dayatmacı, baskıcı değil, tüm vatandaşlarımız ile gençlerimizin özgürlükçü alanını geliştirmeyi amaçladık. Ne yaptıysak sizin için, sizin istikbaliniz için yapıyoruz."