Geçtiğimiz yıl 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ili etkileyen depremin birinci yıl dönümünde Antalya’da BikeAntalya bisiklet grubu depremde hayatını kaybedenler için ve depremzede çocukların yüzünü bir nebze gülümsetmek adına etkinlik düzenledi. Bisiklet grubu üyeleri Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya gelip siyah kurdelelerini taktıktan sonra pedala bastı. Bisikletçiler AFAD İl Müdürlüğü’nde etkinliği sonlandırdı.

AFAD’DAN BİLGİLENDİRME

Bisiklet grubunu AFAD’da tam bir sene önce depremin olduğu gece nöbetçi olan ve haberi alır almaz deprem bölgesine intikal eden ekip karşıladı. AFAD ekibi, felaketin ilk anından itibaren deprem bölgesine intikallerinden başlayıp kaldıkları süre boyunca yaşadıkları mücadelenin ayrıntılarını katılımcılarla paylaştı. Böylesi büyük felaketlerde kişi sayısının yetersizliğine de dikkat çeken ekip  ‘gönüllü’ olmanın önemine de değindi ve katılımcılardan gelen “AFAD’ a nasıl gönüllü olurum?” sorusunu da ayrıntılı bir şekilde yanıtladı.  Bisikletçiler deprem bölgesindeki çalışmalarından dolayı AFAD ekibine teşekkür etti.

ÇOCUKLARA HEDİYELER

Ölüm girdabı can alıyor Ölüm girdabı can alıyor

Bisiklet topluluğu böylesi bir felakette en çok etkilenen çocukların yüzlerini bir nebze gülümsetmek adına topladıkları kitap ve oyuncakları da AFAD’a teslim etti.

Editör: Kanal V Antalya