Chris Rock‘ın kardeşi Tony Rock, ağabeyinin geçen yılki Oscar töreninde Will Smith'ten tokat yemesi skandalıyla ilgili konuştu. 48 yaşındaki komedyen, olayın hep Smith tarafından anlatıldığını, kendileri tarafından durumun bambaşka olduğunu dile getirdi.

Bir YouTube kanalına konuşan Tony Rock, yankısı hala süren bir yıl önceki olayla ilgili konuşurken, Will Smith'in olay sonrasında özür dilemek için Chris Rock'a ulaşma konusunda yalan söylediğini ima etti. Kardeş Rock, tokada tepkisinin ne olduğunu paylaştı.

"Bu doğru değil"

Will Smith'in Chris Rock'a ulaşarak özür dilemesiyle ilgili soru geldiğinde, Tony Rock, "Bu doğru değil, bu doğru değil!" diye tepki gösterdi. "Sanırım iki gün sonra 'Chris'e ulaştım ve o benimle konuşmak istemedi' dedi. Ama bu doğru değil" şeklinde konuştu.

Tony Rock, tokat olayından sonra "hemen" kardeşinin savunmasına geçmek istediğini de sözlerine ekledi.

"Beni de hiç aramadı"

"Ben bir haydut değilim. Bayrak sallayan adam ben değilim. O benim ağabeyim, dostum. Babam bana, 'Eğer kardeşin bir savaşın içindeyse sen de içindesindir' demişti" ifadesini kullandı.

Will Smith'in kendisini de hiç aramadığını söyleyen Tony Rock, "Bana hiçbir borcu yok, sadece aramızın daha iyi olduğunu düşünmüştüm. Telefon numaram hiç değişmedi. Bu nedenle bir gün 'Selam dostum, sadece sen ve ben konuşalım' gibi bir telefon alacağımı düşündüm. Olmadı, olmayacak da sanırım" dedi.

94. Oscar Ödülleri’nde oyuncu Will Smith’in sahneye çıkıp komedyen Chris Rock'a tokat atması büyük yankı uyandırmıştı. Ünlü komedyen Chris Rock, sahnedeyken en iyi erkek oyuncu ödülüne aday olan Will Smith’in eşi Jada Pinkett Smith’i Demi Moore’un canlandırdığı G.I. Jane’e benzeterek espri yapmış, Smith, bu espriye önce gülse de eşinin rahatsız olduğunu görünce bozularak Rock’a bağırmaya ve ardından da sahneye çıkıp herkesin ve tüm kameraların önünde tokat atarak tepki göstermişti.

"Tokat acıttı"

Oscar gecesine damga vuran olay, günlerce hatta haftalarca konuşulurken, Smith, ceza almış, özür dilemişti. Ancak Chris Rock olayla ilgili hiç konuşmamıştı.

Rock, olaydan neredeyse bir yıl sonra dijital bir platformda yayınlanacak bir gösteride bu konuyu dile getirerek, “İnsanların bilmek istediği şey; acıdığı mı? Evet, acıttı” demişti. Rock ayrıca Smith’in rol aldığı 2001 yapımı Ali ve 1991 yapımı New Jack City filmindeki rollerine de atıfta bulunarak, “Muhammed Ali’yi oynadı! Animasyon filmlerinde bile ben bir zebrayım, o ise lanet olası bir köpek balığı” ifadesini kullanmıştı.