Turuncu kodla uyarılan Antalya, sağanak yağış nedeniyle afeti yaşadı. Yağışın en çok etkilediği Muratpaşa ilçesi Yeşildere Mahallesi’nde İl Jandarma Komutanlığına bağlı aralarında Jandarma arama kurtarma, komando, asayiş ve Sualtı Arama Kurtarma ekiplerinin yer aldığı 300 personel, vatandaşların yaralarını sarmak için destek veriyor.

Askerlerimiz vatandaşların zarar gören ev ve işyerlerinde temizlik çalışması yaparken, bir diğer grupta eşyaların evlerden dışarıya çıkartılmasına yardımcı oldu. Jandarma ekipler yardım çalışmalarının yanı sıra vatandaşların talebi doğrultusunda zarar tespit tutanağı tuttu. Ekiplerin yardımına koştuğu onlarca vatandaştan biri olan İnci Gembeş ise yaşadığı zor anları anlattı. 

                           

 

Antalya'da korkutan yangın Antalya'da korkutan yangın

BAKAN YARDIMCISI KARALOĞLU AFET BÖLGELERİNDE

Yaşanan afetin hemen ardından Antalya'yla gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu da  felaketin yaşandığı mahallelerde süren çalışmaları yerinde inceledi. Onlarca evin zarar gördüğü Yeşildere Mahallesi'ne gelerek çalışmaları inceleyen Karaloğlu, vatandaşların istek ve sorunlarını da dinledi. Devletin bütün birimlerinin sahada olduğunu belirten Karaloğlu, en kısa zamanda sorunların çözüleceğini söyledi.

Nerdeyse tamamen sular altında kalan Gebiz Mahallesi'nde ise ekipler çalışmalarını gün boyu sürdürdü. Selden ve taşkınlardan etkilenen 426 farklı noktada çalışmalar devam ediyor.

HABER:İSMAİL UYGUN