Her zaman izlenmeye değer bir gerilim filmi bulmak zordur. Ancak Howard J. Ford'un yönettiği ve Tom Boyle'un senaryosunu yazdığı 'The Ledge', gerilim sevenler için tam anlamıyla bir hazine. Brittany Ashworth, Ben Lamb ve Nathan Welsh gibi yetenekli oyuncuların başrolde olduğu bu film, izleyiciyi baştan sona gerilim dolu bir maceraya sürüklüyor.
Film, iki arkadaş arasındaki kaya tırmanışı macerasının beklenmedik bir şekilde korkunç bir kabusa dönüşmesini konu alıyor. Kelly, en yakın arkadaşının cinayetini kaydettikten sonra, 4 kişilik korkutucu bir arkadaş grubunun hedefi haline geliyor. Bu grup, kanıtları yok etmek ve Kelly'yi susturmak için her şeyi yapmaya kararlı. Kelly'nin hayatta kalmak için tehlikeli bir zirve tırmanışı yapması gerekiyor ve film, bu süreçte Kelly'nin hayatta kalma içgüdüsünü test ediyor.
'The Ledge', sıradan bir gerilim filmi değil, izleyiciyi baştan sona gerilim ve heyecanla dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Hikaye, klasik gerilim temalarını kullanırken yönetmen ve senarist bu temaları akıllıca işliyor. Mantık aramanıza gerek yok sadece olaya odaklanmanız lazım; film sizi sahnelerin içine çekiyor ve gerilimi sonuna kadar hissettiriyor.
Filmdeki delirten sahneler ve beklenmedik dönüşler, izleyiciyi ekrana kilitlemeye yetiyor. Atmosfer ve gerilim dozu her zaman yüksek tutulmuş, bu da filmi izlerken kendinizi gerçekten gergin hissetmenizi sağlıyor. Filmi izlerken ben bile 2 kere düştüm…
Brittany Ashworth, Kelly karakteriyle muhteşem bir oyunculuk sergileyerek izleyiciye bağlanmayı başarıyor ve korku ile çaresizlik anlarını etkileyici bir şekilde canlandırıyor.
Adrift (Sürükleniş) filmindeki gibi geçmişinde yaşadığı anıları onu hayatta tutmayı başarıyor.
Film; hayatta kalma, manipülasyon ve psikopatlık temalarını başarıyla bir araya getirmiş. Kaya tırmanışı sahneleri ve Kelly'nin zorlu mücadelesi, izleyiciye nefes kesen anlar sunuyor.
Howard J. Ford'un yönetmenlik becerileri ve Tom Boyle'un senaryo yazma yeteneği sayesinde izleyicilere unutulmaz bir gerilim filmi sunuluyor. Bu film, gerilim ve heyecan arayan herkes için mutlaka izlenmeye değer.