Her biri birinden heybetli ve alımlı. 

ATLI POLİSLER BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR 

Akdeniz Üniversitesi'nden Kanal V'ye Ziyaret Akdeniz Üniversitesi'nden Kanal V'ye Ziyaret

Günün belirli saatlerinde sahil bandında ilerleyen ve devriye atan atlardan Börü ve Winner devriyeleri sırasında vatandaşlar tarafından durdurulup seviliyor. 

Özel eğitimli atlar o kadar seviliyorki zaman zaman vatandaşlar ellerinde elma ya da havuçla devriye gezen atları bekliyor .

Yılın 12 ayında hizmet veren atlı polisler  huzurun sağlanması ve olası bir olaya en kısa sürede müdehale etmek için sahil boyunca pür dikkat nöbet tutuyor. 

Yağmur soğuk ve sıcak demeden görev başında olan atlı polisler manevra yetenekleri sayesinde motorize ekiplerin ulaşamadığı her yerde varlar. 

HER GÜN EĞİTİM YAPIYORLAR

Özel eğitimli atlar, atlı polisler tarafından her sabah tımarlanıyor bakımları yapılıyor ve  manejde yürüyüş ve koşuya çıkartılıyor. 

At ve polis arasındaki ilişkinin kuvvetlendirilmesi ve karşılaşabilecekleri sorunlara önceden hazırlıklı olması adına yapılan bu eğitimler aday atlar ve aday polisleri de kapsıyor. 

Atlı Polis Birliğini ziyaret eden minikler polis abileri ve can dostu atların hem eğitimlerini izleme fırsatını yakalarken  ata binmenin mutluluğunu da yaşıyor. Okul öğrencilerinin grup halinde geldikleri Böylelikle Atlı Polis Birliği Merkezinde sosyal proje kapsamında hayvan ve doğa sevgisi de aşılanıyor.

HABER: SEVGİ GÜMÜŞ

KAMERA: RECEP SARIYAR

Editör: Kanal V Antalya