Ekmeğe zam kapıda! Ekmeğe zam kapıda!

Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) önemli bir etkinliğe imza attı.  Antalya’nın Elmalı İlçesi Bey Dağları’nın en yüksek zirvesi olan Kızlar Sivrisi’nde yapılan etkinlik 29 Haziran Cumartesi günü 90 katılımcı ile gerçekleştirildi. Dağcılar ilk olarak Elmalı İlçesi’nde bulunan Sedir Araştırma Ormanı’nda buluştu.

Kizlar 01

Katılımcıların bir kısmı TODOSK’un Antalya’dan kalkan servisi ile kamp alanına gelirken bir kısmı da kendi özel araçlarıyla kamp alanına ulaştı.
ZORLU PARKUR
Sedir ağaçlarıyla çevrili kamp alanı katılımcılara eşsiz bir deneyim yaşatırken  katılımcılar bilgilendirme toplantısının ardından çadırlarında dinlenmeye geçti. Gece 03.30’da Lütfi Hamarat ve Faruk Yılmaz önderliğinde 67 kişinin zirveye yolculukları başlarken güneş doğana kadar katılımcılar gece yürüyüşünün tadını çıkardı.

Kizlar 02

Ekip zorlu bir tırmanışın ardından 6 saat sonra Kızlar Sivrisi’ne ulaştı.

Kizlar 03

Zirvede kısa bir molanın ardından ekip dönüşe geçti.Dönüş yolculuğunda sıcaklık biraz zorlasa da ekip kamp alanına ulaşmayı başardı. Yaklaşık 20 kilometre süren bu yolculukta katılımcılara TODOSK ekibinden önderlerin dışında Fulya Durak, Deniz Erol, Mehmet Dal, Mustafa Ataç da destek oldu.

Editör: Kanal V Antalya