Antalya’da 85 sivil toplum kuruluşundan oluşan Kudüs Platformu öncülüğünde, İsrail’in saldırısı sonucu vefat eden Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı, İsrail protesto edildi.

Filistin Ortadoğu'da onlarca yıldır İsrail zulmüne direnmeye çalışıyor ve İsrail'in son saldırılarında yine yüzlerce Filistinli hayatını kaybetti. Filistin'de Cuma namazı sırasında İsrail polisi, namaz kılmak isteyen Filistinlilere saldırdı ve onlarca kişi yaralandı.

Tüm dünya genelinde Müslümanlar da bugün Cuma namazı sonrası ölen Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılarak İsrail'i protesto etti. Antalya'da gıyabi cenaze namazı ve protestoların adresi Muratpaşa Camii oldu. 

Antalya Kudüs Platformu tarafından Filistin için gıyabi cenaze namazı,  Antalya’da da kılındı. Muratpaşa Camii’nin avlusunda cuma namazımın ardından gıyabi cenaze namazı programı düzenlendi. Namazın kılınacağı musalla taşının üzerine Türk ve Filistin bayrağı serildi. İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Programa, AK Parti Antalya İl Başkanı Çetin de katıldı. Namazın ardından platform adına yapılan konuşmada İsrail, Amerika ve Avrupa kınandı. Kılınan cuma ve gıyabi cenaze namazı ardından yapılan açıklama sonrası sloganlarla İsrail protesto edildi.

Vatandaşın tercihi Kanal V oldu Vatandaşın tercihi Kanal V oldu

Haber: Sevgi Gümüş