2024 Avrupa Futbol Şampiyonası son 16 turunda Avusturya'yı 2-1 mağlup eden A Milli Futbol Takımı çeyrek finale yükseldi. Karşılaşmanın bitiş düdüğü ile birlikte Antalyalılar sokağa dökülerek galibiyeti doyasıya kutladı, araçlarla uzun konvoylar oluşturdu.

A Milli Futbol Takımı, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası son 16 turunda Avusturya ile karşı karşıya geldi.

Binlerce vatandaş kurulan led ekranlarda büyük bir heyecanla milli maçı izledi. Herkes tek yürek olup sloganlar attı.

Merih Demirhan'ın attığı şutu kaleye buluşturmasının ardından vatandaşlar büyü bir sevniç yaşadı.

Milliler, rakibini Merih Demiral'in golleriyle 2-1 yendi ve çeyrek finale yükseldi.Mücadelenin bitiş düdüğü ile birlikte Antalya sokakları şenlik alanına döndü.

Ölüm girdabı can alıyor Ölüm girdabı can alıyor

Cumhuriyet Meydanı başta olmak üzere Antalyalılar araçları ile birlikte ana caddelerde konvoy düzenledi.

Galibiyet sevincini doyasıya yaşayan Çağla Elmas, kendilerini gururlandıran sporculara yürekten teşekkür etti ve herkesin Türk'e boyun eğeceğini söyledi.

Sokağa dökülen vatandaşlar ellerinde ki Türk bayraklarıyla çeyrek finali doyasıya kutladı.

TRAFİK POLİSİ ÜÇLÜ ÇEKTİRDİ

Kutlamaların en renkli görüntüsü ise polislerden geldi. Kentin bazı noktalarında vatandaşların coşkusuna Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevli trafik polisleri de ortak oldu.

Karşılaşma sonrası sokaklara dökülen Antalyalıların aralarına aldığı trafik polisleri vatandaşın yoğun ısrarlarını kıramayarak topluluğa üçlü çektirdi.

A Milli Futbol Takımı'nın galibiyet sevincine vatandaşlarla ortak olarak üçlü çektiren trafik polisleri renkli görüntüler oluşturdu.

Kaynak: Haber Merkezi