Vali Hulusi Şahin'in öncülüğünde yapılan toplantıya, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Vali Yardımcısı Yalçın Sezgin, İl Emniyet Müdürü Orhan Çevik, Antalya İl Sağlık Müdürü Evren Ekingen, İl Spor Müdürü Yavuz Gürhan ve AFAD Başkan Yardımcısı Önder Bozkurt katıldı.

Yoğun yağışın özellikle Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde etkili olduğunu belirten Antalya Valisi Şahin, ilk olarak can kaybı ve yaralılarla ilgili son bilgileri de paylaştı. 

Yaşananlar sonrası devletin tüm imkanlarının seferber edildiğini belirten Vali Hulusi Şahin, ilk andan itibaren çok sayıda ekiple sahada olduklarını belirtti.

SU TAHLİYE İŞLEMLERİ DÜN AKŞAM İTİBARİYLE TAMAMLANDI

112 ihbar sistemine 5 bin'in üzerinde su baskını ihbarı aldıklarını dile getiren Vali Şahin, Belediye ve AFAD ekipleriyle birlikte toplamda 2 bin 687 su tahliyesi yaptıklarını ve işlemlerin 14 Şubat Saat 21.00 itibariyle tamamlandığını söyledi.

OKULDA VE HASTANELERDE SORUN KALMADI

Vali Hulusi Şahin, su baskınları nedeniyle faaliyetlerinin aksama yaşanan kamu binaları ve okulların yapılan çalışmalar ile problemlerin giderildiğini aktardı.

Tropikal Meyvenin Yeni Gözdesi Aksu Tropikal Meyvenin Yeni Gözdesi Aksu

VATANDAŞLAR TSK'DE MİSAFİR EDİLİYOR

Antalya Valisi Hulusi Şahin tespit edilen hasarlı binalar hakkında bilgi verdi.

Tarımsal zararlar konusunda da bilgiler paylaşan Vali Şahin, tespit edilen 299 üreticinin selden etkilendiğini söyledi.

Antalya'nın zor günler yaşadığını dile getiren Antalya Valisi Şahin, vatandaşarın yaralarının sarılıp zararlarının giderileceğini vurgulayarak açıklamalarını tamamladı.

HABER:İSMAİL UYGUN

KAMERA:MEHMET DOĞMUŞ