Yeni Müftüden Ramazan Açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
GÖREVE YENİ BAŞLAYAN ANTALYA İL MÜFTÜSÜ NAZİF FETHİ YALÇINKAYA BU AKŞAM KALKILACAK İLK SAHUR İLE BAŞLAYAN RAMAZAN AYININ TÜM İSLAM ALEMİNE HAYIRLAR GETİRMESİNİ DİLEDİ. PANDEMİ KURALLARI ÇERÇEVESİNDE İDRAK EDİLECEK RAMAZAN AYINDA BİRLİK BERABERLİK DUYGULARININ PEKİŞECEĞİNİ BELİRTEN YALÇINKAYA, CAMİLERDE KILINAMAYACAK OLAN TERAVİ NAMAZALARININ KORONAVİRÜS NEDENİ İLE AİLE ARASINDA KILNACAĞINI BELİRTİRKEN, BUNUN AİLE İLİŞKİLERİNİ DAHA DA GELİŞTİRECEĞİNİ İFADE ETTİ. YALÇINKAYA AYNI ZAMANDA ORUÇ TUTAMAYAN VATANDAŞLARIN VERECEĞİ FİTRE MİKTARINI DA 28 TL OLARAK AÇIKLADI.

Bu gece sahura kalkılacak ve iftar saatine kadar oruçlar tutulmaya başlanacak. Göreve yeni atanan Antalya İl Müftüsü Nazif Fethi Yalçınkaya, ayların en hayırlısı olarak bilinen Ramazan ayına girilmesi nedeni ile bir açıklama yaptı. İl Müftüsü Yalçınkaya, birlik ve beraberlik ayı olan ramazanda yapılan camiler yerine evlerde yapılan ibadetler ve tutulan oruçların aile fertleri arasındaki ilişkileri daha da güçlendireceğini söyledi

 

Pandemi nedeni ile vatandaşların teravi namazlarını evlerinde kılacağını da belirten İl Müftüsü Yalçınkaya, özellikle kovit hastalarının iyileştikleri anda oruçlarını tutabileceğini tutamadıkları zaman içinde günlük 28 tl fidye vermeleri gerektiğini kayderek bu yıl ki fidye miktarının 28 tl olarak belirlendiğini kaydetti.

Esnaf Normalleşmeden Umduğunu BulamadıÖnceki Haber

Esnaf Normalleşmeden Umduğunu Bulamadı

19 İlçede Gıda Paketi Yardımı VerilecekSonraki Haber

19 İlçede Gıda Paketi Yardımı Verilecek

Yorum Yazın

Seyahat izni alabilmek için çatıya çıktı
Havayolu sektörüne pandemi darbesi
Ramazan Bayramı’nda ete zam yok
Antalya’da ölüme terk edilen köpeklere mahalleli sahip çıktı
Bu etin kilosu 10 bin TL
Bacanaklar arasında ölümlü kavga! Nedeni belli oldu
Tam kapanmada Cumartesi günleri pazarlar açık olacak
Karar Resmi Gazete'de! Balon balığı avlayanlara para verilecek
17 günlük tam kapanma, 19 Mayıs tatili nedeniyle bir hafta daha uzayabilir
Diyanet'ten fitre ve zekat uyarısı: Tam kapanma sürecinde internet bankacılığı üzerinden ödenebilir

Başka haber bulunmuyor!