Koronavirüs Vaka Sayısı Giderek Artıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
KORONAVİRÜS SAYILARINDA NE YAZIK Kİ SÜREKLİ ARTIŞ YAŞANIYOR..MUTASYONA UĞRAYAN KORONAVİRÜSÜN YAYILMA HIZI DAHA DA ARTARKEN, ANTALYA'DAKİ VAKA SAYILARI DA DURMAK BİLMİYOR. ÖYLEKİ VALİ ERSİN YAZICI SOSYAL MEDYA HESABINDAN YAPTIĞI DUYURU İLE KENT GENELİNDE 55 NOKTADA KARANTİNA UYGULANDIĞINI AÇIKLADI. VALİ VİRÜSÜN ARTIŞIYLA BERABER TEHLİKELİ ARTIŞLA İLGİLİ UYARIDA BULUNMAYI DA İHMAL ETMEDİ.

Mutasyona uğrayan Koronavirüs insan sağlığı tehdit etmeyi sürüdüryor. Alınan tüm  önlemlere rağmen covit-19 vaka rakkamları ise Antalya'da ne yazık ki düşüşe geçmek yerine artış sağlıyor.

SAĞLIK Bakanlığı'nın 8- 14 Şubat tarihleri arasında açıkladığı verilere göre 100 binde 78.20 kişi olan Antalya'daki korona vaka sayısı 13- 19 Şubat arasında 100 binde 87.15'e çıktı. Geçen haftaki toplam vaka sayısı 2 bin 221, günlük ortalama vaka sayısı da 317 kişi oldu.

 

Artan vakalar nedeni ile Antalya'da 55 noktada karantina uygulanıyor. Bu konuda sosyal medya hesabından Antalya'lıları uyaran Antalya Valisi Ersin Yazıcı salgınla mücadelede başarının tedbirlere uymakla sağlanabileceğini belirtti.

 

Vatandaşlarıdan tedbirlere uymalarını isteyen Yazıcı, "Kıymetli Antalyalılar, koronavirüsle mücadele kapsamında bulaş riski nedeniyle ilimiz genelinde 55 noktada karantina uygulaması yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın ihtiyaçları vefa sosyal destek ekiplerimizce karşılanmaktadır." ifadelerini kullandı.

 

Öte yandan  haftasonu sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara yönelik yapılan denetimlerde  630 kişiye bir milyon 887 bin 975 TL para cezası kesildi.

 

Tek Hayalleri Eskisi Gibi Sokağa Çıkmak!Önceki Haber

Tek Hayalleri Eskisi Gibi Sokağa Çıkmak!

30 metrelik falezlerin ucunda tehlikeli manzara keyfiSonraki Haber

30 metrelik falezlerin ucunda tehlikeli...

Yorum Yazın

Seyahat izni alabilmek için çatıya çıktı
Havayolu sektörüne pandemi darbesi
Ramazan Bayramı’nda ete zam yok
Antalya’da ölüme terk edilen köpeklere mahalleli sahip çıktı
Bu etin kilosu 10 bin TL
Bacanaklar arasında ölümlü kavga! Nedeni belli oldu
Tam kapanmada Cumartesi günleri pazarlar açık olacak
Karar Resmi Gazete'de! Balon balığı avlayanlara para verilecek
17 günlük tam kapanma, 19 Mayıs tatili nedeniyle bir hafta daha uzayabilir
Diyanet'ten fitre ve zekat uyarısı: Tam kapanma sürecinde internet bankacılığı üzerinden ödenebilir

Başka haber bulunmuyor!