Sıcaktan bunalan soluğu denizde aldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sıcaktan bunalan soluğu denizde aldı
Sıcaktan bunalan soluğu denizde aldı. Antalya'da 1 Haziran itibarıyla denize girme yasağının kaldırılmasıyla sahiller tatilcilerle doluyor.

Sıcaktan bunalan soluğu denizde aldı

Antalya'da1 Haziran itibarıyla denize girme yasağının kaldırılmasıyla sahiller tatilcilerle doluyor. Hava sıcaklığının 26, deniz suyu sıcaklığının 21 derece olduğu turizmin başkentinde tatilciler denize girdi, bol bol güneşlendi. Şehrin denize uzak mahallelerinde ise çocuklar su kanalında serinledi.

Antalya'da koronavirüs önlemleri kapsamında yaklaşık 2.5 ay önce getirilen denize girme yasağının 1 Haziran itibarıyla kaldırılmasının ardından dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili, yerli yabancı tatilcileri ağırlıyor. Sosyal mesafe kurallarına uyulan sahilde vatandaşlar birbirlerine uzak durmayı ihmal etmiyor. Havlularını mesafeli şekilde konumlandıran Antalyalılar, denizin ve güneşin tadını çıkartıyor. Denize uzak mahallelerde ise çocuklar su kanalında yüzüp serinliyor.

 

0-18 YAŞ DENİZ VE SU KANALINDA

Çarşamba ve cuma günleri 14.00 ila 20.00 saatleri arasında sokağa çıkmaları serbest olan 0-18 yaş arası çocuklar da sahilde görülüyor. Yasağa uymayan çocukların Suriyeli olduğu dikkat çekerken, polis evlerine gitmeleri için uyarıyor. Su kanalında serinlemeye çalışan çocuklar da anne ve babalarından habersiz yüzdüklerini söylüyor.

 

'NEFES ALMAK İSTEDİM'

2.5- 3 aydır evde olduğunu ve çok sıkıldığını söyleyen Zeynep Turan, "Gelmeden önce düşündüm. Artık nefes almak istiyorum, bu nedenle denize geldim. Güneşin ve denizin tadını çıkarıyorum. Sosyal mesafemi koruyorum. Zaten insanlar da dikkat ediyor. Kimse kimseye yaklaşmıyor" dedi.

Sabah erken saatte denize gelen Leyla Sarıkaya, "Herkes sosyal mesafeye uyuyor. Maske takmıyoruz ama mesafeler devletimizin istediği gibi. Sağlık Bakanlığı'nın kurallarına uygun. Deniz çok güzel" dedi.

Anahtar Kelimeler:
En düşük memur maaşı 3.677 lira olacak!Önceki Haber

En düşük memur maaşı 3.677 lira olacak!

'Pandemi ile gelen işten çıkarma yasağı 3 ay uzayacak'Sonraki Haber

'Pandemi ile gelen işten çıkarma yasağı...

Yorum Yazın

Şahap Kavcıoğlu'ndan döviz kurlarına ilişkin açıklama
Dolar, otomobil piyasasını da vurdu: 200 bin TL'nin altında iki araç kaldı
Altın orana göre en güzel kedi ırkları açıklandı: Aralarında Ankara kedisi de var
Küçük Müslüme'nin dedesi biyolojik babası çıktı
Akdeniz'de İngiliz F-35 uçağının düşme nedeni, unutulan yağmurluk
Merkez Bankası, Finansal İstikrar Raporunu yayınladı
Öztürk Yılmaz: CHP 15 Temmuz'u önceden biliyordu
AK Parti'den dövizdeki artışa çözüm için yol haritası
Pasaportsuz Kimlikle Gidilen Ülkeler Listesi
Emeklilik maaşını artırmanın altın kuralları

Başka haber bulunmuyor!