Küçük Özge'ye bacak nakli umudu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Küçük Özge'ye bacak nakli umudu
Prof. Dr. Ömer Özkan ile görüşmeye hazırlanıyor

Antalya’da babasının alüminyumdan yaptığı 150 TL’lik düzenekle yürümeye başlayan 3 yaşındaki Özge’ye yeni bir umut doğdu. Akdeniz Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan pazartesi günü Küçük Özge ile görüşecek. 
Kepez ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde alüminyum doğrama ustası Ali İhsan Yıldırım, 6,5 aylık prematüre doğduktan sonra bacağı kesilen 3 yaşındaki kızı Özge'ye yürümeyi 150 liraya kendi elleriyle yaptığı düzenekle öğretti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın devreye girmesiyle tüm Antalya, Özge’nin sağlığı için seferber oldu. Önce fizik tedaviye başlayan küçük Özge’ye şimdi de başka bir umut doğdu. Özge ve ailesi, adını tüm dünyaya yaptığı yüz ve çift kol nakilleriyle duyuran Akdeniz Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ile görüşmek için gün sayıyor.

"Bize de bir umut olursa ne mutlu bize"
Alüminyum doğrama ustası 39 yaşındaki Ali İhsan Yıldırım, daha önce aynı hastanede çift kol nakillerinin yapıldığını belirterek, Akdeniz Üniversitesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan’ın daha büyük başarıya imza atabileceğini söyledi. Özge’ye de nakil yapılmasının kendilerini çok mutlu edeceğini dile getiren Yıldırım, "Ömer Özkan, dünyaca ün yapmış bir doktorumuz. Çok büyük nakiller gerçekleştirdi. Başarıları bizi gururlandırdı. Bize de bir umut olursa ne mutlu bize" diye konuştu.
Özge’nin herhangi bir sağlık sorunu olmadığını aktaran baba Yıldırım "Sadece protezle yürüme eğitimi alıyor. Fizik tedavi alıyoruz. Evdeki düzeneği de kullanıyoruz, hem oynuyor hem yürümeyi öğreniyor. Bir de bacak nakli olursa muhteşem olur" dedi.
Yıldırım, kızının ayağına kaybetmesine neden olan hastaneyle ilgili yargı sürecini yeniden başlattığını dile getirerek, "Özge, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde dünyaya geldi. Burada küvez olmadığı için özel bir hastaneye sevk edildi. Akdeniz Üniversitesi Hastanesinin bir hatası yok. Hata özel hastanede. Özge’nin bacağı burada kesilmek zorunda kaldı. Özge bu hastanede doğdu, inşallah çaresi de burada olur. Umutla bekliyoruz. Nakil olursa çok seviniriz. Çocuğum da normal insanlar gibi hayatına devam edebilir" ifadelerine yer verdi. 
Küçük Özge, pazartesi günü Prof. Dr. Ömer Özkan ile buluşacak.

Tarihi Sedre Köşkü’nde Restorasyon çalışmaları başladıÖnceki Haber

Tarihi Sedre Köşkü’nde Restorasyon çalış...

Rusya’dan geldi Kur’an-ı Kerim öğrendiSonraki Haber

Rusya’dan geldi Kur’an-ı Kerim öğrendi

Yorum Yazın

ÖLÜME TERK ETTİLER
BAŞKAN ERDOĞAN'DAN SURİYE AÇIKLAMASI
TUR MİNİBÜSÜ ŞARAMPOLE UÇTU
HAYVANCILIK YAPANLARA MÜJDE
MOTOSİKLET ÖLÜME GÖTÜRDÜ
BÜYÜKŞEHİR HİNDİ DAĞITTI
KONTROLÜ KAYBEDEN OTOMOBİL MOTOSİKLETE ÇARPTI 1'İ AĞIR 2 YARALI
ORMANLIK ALANDA BİN 115 KÖK KENEVİR ELE GEÇİRİLDİ
ZEYTİNLİKTE ERKEK CESEDİ BULUNDU
Antalya’da satılan üç konuttan birini yabancılar aldı

Başka haber bulunmuyor!