Emniyet okullar çevresinde kuş uçurtmuyor...

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Emniyet okullar çevresinde kuş uçurtmuyor...
Antalya Emniyet Müdürlüğü okullar ve üniversite çevrelerinde 799 personelin katılımıyla denetim ve uygulama yaptı.  

Antalya Emniyet Müdürlüğü okullar ve üniversite çevrelerinde 799 personelin katılımıyla denetim ve uygulama yaptı.  Ülke genelinde  eş zamanlı olarak yapılan uygulamanın Antalya ayağına 799 personelin  ile oluşturulan 255 ekip katıldı. 
İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite kampüsleri dışında faaliyet gösteren yakın çevredeki umuma açık yerler ve bu alanların gidiş-geliş istikametlerinde, gerekli güvenlik önlemlerinin alınarak güvenli bir eğitim-öğretim hayatı sürdürmelerinin sağlanmasına yönelik denetimde  park ve bahçeler, metruk binalar, alkol ve tütün mamülü satışı yapan yerler, iddia ve ganyan bayileri, kahvehaneler, internet ve elektronik oyun salonları denetlendi. Ayrıca  okul çevresinde okulla ilişkisi bulunmayan şüpheli şahıslar, umuma açık yerler, uyuşturucu madde kullanan, satan kişiler başta olmak üzere yasa dışı faaliyetlerde bulunan aranan, suç işleyen kişilerin aranması,  denetemi  3 aşamalı olarak gerçekleştirildi. 
 
Asayiş, Çocuk, Narkotik Suçlarla Mücadele, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Güvenlik, Trafik Denetleme, Çevik Kuvvet, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlükleri ile İlçe Emniyet Müdürlüğü birimlerinden 799 personel ile oluşturulan 255  ekip tarafından yapılan denetim uygulamasında  244 okul çevresi kontrol edildi, 2.330 şahıs sorgulandı. 8 şahsa idari işlem yapılırken 3 aranan şahıs yakalandı. 63  internet salonu, 20 oyun salonu, 96 kafe/kahvehane, 7 iddia bayii, 17 içkili yer, 4 büfe ve benzeri yer, 96 park/bahçe olmak üzere toplam 303 umuma açık işyeri kontrol edildi, 3 işyerine idari işlem yapıldı. Denetimler çerçevesinde ayrıca  316 adet okul servis aracı ile 72 diğer araç kontrol edilirken 3 araca işlem yapıldı. 

Alman hemşire 3 kişiyi hayata bağladı   Önceki Haber

Alman hemşire 3 kişiyi hayata bağlad...

 400 yıllık tarihi düğmeli ev kül oldu Sonraki Haber

 400 yıllık tarihi düğmeli ev kül oldu 

Yorum Yazın

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan 3 önemli talimat; Bu sorunlar çözülecek
Murat Kurum: Kira ve konut fiyatlarında gerileme olacak
İlaç almak için evden çıkan Yasemin’den 26 gündür haber yok
OTELLERİN DOLULUK ORANLARI ŞİŞİRİLİYOR MU?
Şanlıurfalılar Antalya’da “büyük buluşmaya” hazırlanıyor
Brent petrolün varil fiyatı 99,86 dolar
İki otomotiv devi Türkiye'de üretime ara veriyor
Antalya'da sahile kurulan kamp çadırları kaldırıldı
Almanya, Türkiye'den işçi alıyor! İşte acilen aranan iki meslek grubu
Hazine'den yeni ekonomi düzenlemesiyle ilgili açıklama!

Başka haber bulunmuyor!