Elinizin O Bölgesine Bastırırsanız...

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Elinizin O Bölgesine Bastırırsanız...
İnsan vücudu birbirine bağlı bir sinir yumağıdır. Bu sinir ağının belli noktalarını uyararak bazı sıkıntılarınızdan kurtulmanız mümkündür.

İnsan vücudu birbirine bağlı bir sinir yumağıdır. Bu sinir ağının belli noktalarını uyararak bazı sıkıntılarınızdan kurtulmanız mümkündür. Baş ağrısını geçirmek için ellerinizdeki bir bölgeye masaj yapmanızın yeterli olduğunu söylersek merakınız iyice artar değil mi? O zaman bu noktaların bazıları neler görmeye ne dersiniz?

1- Parmak arası

Başımız ağrıdığında çoğumuz şakaklarımızı ovalarız veya ağrı kesici alıp geçmesini bekleriz. Özellikle çok çalışmak ve strese bağlı ağrılarda ellerimizin baş parmak ve işaret parmağı arasında kalan yumuşak alanın tam ortasına 1 dakika kadar masaj yapmak iyi gelebilir. Bu masajı 5’er dakikalık aralarla tekrar edebilirsiniz.

2- Avuç içi

Genellikle fenalaşan insanların yanında ellerini ve bileklerini ovalayan birilerini mutlaka görmüşsünüzdür. Bu bilgi çok eskilerden beri bilinir ve uygulanır. Özellikle kadınlarda daha hassas olan avuç içi bölgesine yapılan masajların rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi olduğu biliniyor. Ağrıyan bir yerinize avuç içinizle dokunduğunuzda bile ağrınızın bir miktar azaldığını farketmişsinizdir. Bunun nedeni elinizin bu bölgesi tüm sinirlerin kesiştiği noktadır.

3- Uyku noktası

Uykusuzluk çektiğiniz bir zamanda masaj yaparak bu sıkıntınızdan kurtulabileceğiniz başka bir noktamız daha var. Ayak tabanımızın tam orta bölgesine 30 saniye kadar yumuşak bir masaj yaptığınızda vücudunuzun gevşediğini ve rahatladığınızı göreceksiniz. Bu masajı size başkası yapıyorsa da kısa bir süre sonra gözlerinizin kapanmasına engel olamayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4- Isıtma noktası

Üşüdüğünüzde istemeden ellerimizi yumruk haline getiririz. Bunun nedeni aslında parmaklarımızın ucunu sıkmak içindir. Bunu yapınca uyarılan sinirler vücut ısımızın artmasına neden olur. Kan akışının hızlanmasına da neden olan bu küçük masajları önemli bir toplantı ya da konuşmadan önce uygulayabilirsiniz. Yumurklarınızı 5 dakika boyunca defalarca sıkıp bırakın, hem rahatladığınızı hem de stresli durumlara daha hazır olduğunuzu göreceksiniz.

5- Yüzük parmağı noktası

Yüzük parmağının uç boğumunun avuç içi tarafına yapılan hafif masajların rahatlatıcı, gevşetici olmasının yanında cinsel uyarılmaya da yol açan bir tarafı var. Yüzyıllardır evliliklerde yüzüğün takıldığı ve kutsandığı parmak olması da bu bilgiyi doğrular nitelik, sizce öyle değil mi?   

30 kuruşa alıcı bulamıyor...Önceki Haber

30 kuruşa alıcı bulamıyor...

Esrarengiz kurtarıcı...Sonraki Haber

Esrarengiz kurtarıcı...

Yorum Yazın

Sürücünün el frenini çekmeyi unuttuğu kamyon otomobile çarptı
iPhone 13'lerin Türkiye fiyatları belli oldu! 8 aylık maaş ile 1 TB'lık iPhone 13 Pro Max satın alınamıyor
Halk arasında şifalı sanılıyor ama hastalık yayıyor! İnsanlar mikroplu su için Muş'a akın ediyorlar
Masterchef'te gergin anlar! Mehmet Şef, yarışmacıyı stüdyodan kovdu
Sahibi tarafından ağaçlık alanda gezmeye çıkarılan köpek, 14. yüzyıldan beri kayıp olan hazineyi buldu
Devletten aldığı destek ile çitlembik yağı üretti, kilosu 200 liradan satılıyor
Bilim insanlarından 6 ay içinde pandeminin bitmesini bekleyenlere kötü haber: Daha fazlası var
Koronanın semptomları yine değişti! İşte en yaygın görülen 5 belirti
Antalya OSB'den tükemde tarihi rekor
Meteoroloji bölge bölge uyardı! Antalya dahil 49 ilde gök gürültülü yağış uyarısı

Başka haber bulunmuyor!