KEPEZ VE MURATPAŞA’DA İÇME SUYU HATTI YENİLENİYOR

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN, KEPEZ VE MURATPAŞA’DA BAŞLATTIĞI İÇME SUYU ALTYAPI YENİLEME SEFERBERLİĞİ KAPSAMINDA, BUGÜNE KADAR 6 MAHALLEDE TOPLAM 12 BİN 533 METRE İÇME SUYU ANA HAT BORUSU DEĞİŞTİRİLDİ. YAKLAŞIK 50 MİLYON LİRA YATIRIM BEDELLİ PROJE İLE İKİ İLÇEDE 101 MAHALLENİN ESKİYEN İÇME SUYU HATTI YENİLENİYOR.

22 Mart Dünya Su Günü’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü tarafından ilk kazması vurulan dev içme suyu projesi çalışmaları tüm hızı ile sürüyor.

 

Kepez ve Muratpaşa ilçelerinde ekonomik ömrünü tamamlayan ve sık sık arızalanan hatların yenilenerek, vatandaşlara daha sağlıklı ve verimli içme suyu hizmetinin sağlanması amacıyla başlatılan proje devam ediyor. Proje kapsamında bugüne kadar Muratpaşa ilçesinde Üçgen, Kepez ilçesinde Varsak Karşıyaka, Şelale, Yeni Emek, Altınova, Göksu Mahallelerinde toplam 12 bin 533 metre içme suyu ana hat borusu ile 1425 abone şube yolu yenilendi.

Çalışmalar Kepez İlçesi Güneş Mahallesi Mehmet Atay Caddesi üzerinde  ana hatta 2 bin 100 metrelik boru değişimi yapılıyor. Mehmet Atay Caddesi’nin ardından içme suyu hattı yenileme çalışmaları Kepez ilçesi Barış Mahallesi’nde, Muratpaşa ilçesi Fener ve Kızılırmak Caddelerinde devam edecek.


Yaklaşık 50 milyon lira yatırım maliyetli dev içme suyu projesi kapsamında 101 mahallede toplam 150 kilometrelik ana hat ve 120 kilometrelik abone şube yolu yenilenecek. Parsel girişlerine su kayıp ve kaçaklarının önlenmesine yönelik olarak ana sayaçlar takılacak. Gerçekleştirilecek modernizasyon dahilinde akıllı içme suyu yönetimine imkan tanıyan SCADA sistemini de iyileştirilecek.

Proje ile öncelikli olarak sıklıkla arıza yapan içme suyu hatları yenileri ile değiştiriliyor. Bunun için geçmişe dönük olarak taranan veriler ışığında son 5 yıl içinde 50 ve üzeri sayıda onarım yapılan sokaklar listeye alındı. Ayrıca eskiden kalma borular da değiştirilerek yerlerine daha sağlıklı standart tip borular döşeniyor. Tüm imalat ve tadilat işlemi tamamlandığında bölgedeki hatların gelecek 50 yıl boyunca kesintisiz ve sağlıklı şekilde hizmet vereceği öngörülüyor. Çalışmaların 2 yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

 

Antalya Ya Gelen Tursit Sayısı 1 Milyon 551 Bin 633 OlduÖnceki Haber

Antalya Ya Gelen Tursit Sayısı 1 Milyon...

Antalya'da Temmuz Ayında Kamp Yapılacak YerlerSonraki Haber

Antalya'da Temmuz Ayında Kamp Yapılacak...

Yorum Yazın

Boris Johnson'ın şemsiyesiyle imtihanı
Bülent Ersoy'un makyajsız hali
Manavgat'ta büyük yangın... Prof. Dr. Orhan Şen'den çarpıcı uyarı: Helikopterler havada çok zor duruyor
Son dakika... Antalya Manavgat'tan sonra bir ilçe daha yangın kâbusunu yaşıyor! 'Evlerin yüzde 80'i yandı'
Gamze Açar tek kurban değil! İş ilanıyla ilginç tuzaklar
YKS sonuçları açıklandı! YKS, AYT, TYT baraj puanı ve ÖSYM sonuç sayfası detayları..YKS'ye kaç kişi girdi?
Son dakika... Doğu Karadeniz'de alarm!
22 Milyon İnsan Neden Aşı Olmuyor?
Delta varyantı ve üçüncü doz aşı açıklaması
Son dakika... Meteoroloji'den aşırı sıcak hava uyarısı! 40 dereceyi aşacak: Bu saatlere dikkat

Başka haber bulunmuyor!