Türkiye'nin İlk Yerli İş Makineleri Fuarı Açıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Türkiye'nin İlk Yerli İş Makineleri Fuarı Açıldı
32 ÜLKEDEN MÜTEAHHİT VE İNŞAAT FİRMALARININ TEMSİLCİLERİNİN KATILDIĞI EXPO İŞ, İNŞAAT MAKİNELERİ VE EKİPMANLARI FUARI, ANTALYA'DA KAPILARINI AÇTI. TAMAMI TÜRK TEKNOLOJİSİYLE ÜRETİLEN ÜRÜNLERİN SERGİLENDİĞİ FUAR, 7 EKİM TARİHİNE KADAR ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLAYACAK. FUARIN ZİYARETÇİLERİ ARASINDA ÇOK SAYIDA ÜLKENİN BAYINDIRLIK VE İSKAN BAKANLARI DA BULUNUYOR.   

Türkiye’nin ilk ve tek yerli ve milli temalı olma özelliğini taşıyan Expo İş, İnşaat Makineleri Ve Ekipmanları Fuarı, Anfaş Fuar Merkezi’ndeki açıldı.  TÜRKİYE'nin ilk ve tamamı yerli iş ve inşaat makineleri üreticisi firmaların katılımıyla düzenlenen CM Expo İş İnşaat Makinaları ve Ekipmanları Fuarı, Antalya'da ANFAŞ Fuar Merkezi'nde açıldı. Bosphorus Expo firması tarafından 4-7 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Cm Expo İş, İnşaat Makinaları ve Ekipmanları Fuarı'na, tamamı Türkiye'de iş ve inşaat makineleri üzerine üretim yapan firmalar katılıyor. 

 

Fuarın açılışına Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, birçok Afrika ülkesinden üst düzey yönetici ve işadamıyla davetliler katıldı. Açılışta konuşan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Türkiye'nin bu alanda çok iyi bir konumda olduğunu belirtti. Antalya'da ilki düzenlenen bu fuarın başarılı olması için gereken desteği vereceklerini anlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ise fuarın gelişerek 10.'sunun, 20.'sinin düzenlenmesini arzu ettiğini belirtirken, fuarın özelliğini ise tamamen yerli firma ürünlerinin bulunması olduğunu söyledi. 

 

Antalya'nın 1 milyar doları aşan ihracat rakamlarıyla hedeflerini yakalayan örnek bir şehir olduğunu belirten Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin de, bakanlık olarak yatırımcılara 3 buçuk milyarlık destek verildiğini söyledi. Bu fuarın Türkiye'nin ilk defa düzenlenecek olan yerli, milli iş makineleri fuarı olduğunu belirten Bosphorus Expo Yönetim Kurulu Başkanı Utku Bengisu ise Türkiye'nin yerli iş makineleri yolculuğu 30 yıldır devam ettiğini belirtti.

Yerli ve milli üretimin yurt içinde kullanımının arttırılmasına dikkat çekmenin amaçlandığı fuara, 32 Afrika ülkesinden 400 kişilik iş ve inşaat makinası alım heyetini katılım gösterdi. 42 bin metrekarelik alana kurulan ve 7 Ekim’e kadar açık kalacak olan fuarı 20 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 

Anahtar Kelimeler:
Antalya'da Orman Yangını!Önceki Haber

Antalya'da Orman Yangını!

Erdoğan: ''Hava Sahaları da Kapatılacak!''Sonraki Haber

Erdoğan: ''Hava Sahaları da Kapatılacak!...

Yorum Yazın

Normalleşmenin İlk Kademesi Başladı
Antalyaspor'a Uçak Sürprizi
Otogarlarda bilet bilmecesi
"Su içmeyi unutuyorum" diyorsanız dikkat
İçişleri Bakanlığından "Kademeli Normalleşme Tedbirleri" konulu genelge
Yağlı Güreş Hasreti Bitiyor
Babasının tabancasıyla kayıplara karışan gencin cesedi ormanda bulundu
Seyir halindeki odun yüklü kamyonette yangın
Kadın doktor kocası tarafından göğsünden bıçaklanarak öldürüldü
Kiracısına kızdı, 2 metrelik sopa ile saldırdı

Başka haber bulunmuyor!