Haber Kameramanları Antalya’da Bir Araya Geldi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Haber Kameramanları Antalya’da Bir Araya Geldi
ŞEKER-İŞ SENDİKASI VE TÜRKİYE HABER KAMERAMANLARI DERNEĞİ ORGANİZASYONUYLA 15 TEMMUZ'DA GÖREV YAPAN HABER KAMERAMANLARINA YÖNELİK ANTALYA'NIN MANAVGAT İLÇESİNDE "BASIN MENSUPLARI BULUŞMASININ 2.Sİ DÜZENLENDİ. BULUŞMAYA TÜRK- İŞ GENEL BAŞKANI ERFÜN ATALAY VE TESK GENEL BAŞKANI BENDEVİ PALANDÖKEN İLE BİRLİKTE ÇEŞİTLİ SENDİKALARIN BAŞKANLARI KATILDI.

15 Temmuz Darbe kalkışmasında görev yapan haber kameramanları Antalya'da biraraya geldi. Haber Kameramanları Derneği tarafından organize edilen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Basın Mensupları Buluşması Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel ve değişik sendika başkanlarının katılımıyla grçekleştirildi. 

Programda konuşan Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Aytekin Polatel, haber kameramanlığının dünyanın en zor mesleklerinden biri olduğunu söyledi. Polatel, haber kameramanlarının görevleri icabı insanların kaçarak uzaklaştıkları yerlere koşarak gittiklerini belirtti. 

Haber kameramanlarının 15 Temmuz'daki hain darbe girişiminde önemli bir sınavı başarıyla geçtiğine dikkati çeken Polatel, meslektaşlarının o gece darbecilere karşı kamuoyu ve vatandaşları bilgilendirme görevi üstlendiğini bildirdi. Türkiye Haber Kameramanları Derneği Başkanı Polatel'in konuşmasının ardından sendika başkanları da birer kouşma yaparak medyanın günümüzdeki rolünü anlattı. 

Konuşmaların ardından Polatel, haber kameramanlarına verdikleri destekten ötürü Atalay ve Palandöken'e plaket, Gök'e ise 15 Temmuz'daki darbe girişimiyle ilgili basın mensuplarının kaleme aldığı "Kalkışma" adlı kitabı takdim etti.

Programda ayrıca haber kameramanı olarak emekliye ayrılan kameramanlara plaketlerini Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök verdi.

Anahtar Kelimeler:
Rektörler Makü’de BuluştuÖnceki Haber

Rektörler Makü’de Buluştu

İskenderun Limanında 3 milyon 600 bin TL hap ele geçirildi.Sonraki Haber

İskenderun Limanında 3 milyon 600 bin TL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!