Ali Orhan Sol Taraf
Ali Orhan Sol Sabit
18 Ekim 2018, Perşembe

Rüyalarınızı Hatırlayıp Kontrol Etmek İster Misiniz?

Rüyalarınızı Hatırlayıp Kontrol Etmek İster Misiniz?

Uzaya gitmeden yerçekimine meydan okuyabilir misiniz? Rüyalarınızda neler yaptınız, hatırlıyor musunuz? Hatırlamak ister miydiniz?

Lucid dreaming, türkçe çevirisiyle açık rüya, bilinçli olarak rüyaları kontrol etmek anlamına geliyor. Bunun bir fantezi olmaktan çıkıp hayatımızın bir parçası haline gelmesi için ortaya konan bütün taktikleri derleyerek bir liste oluşturduk.

1. Öncelikle bunu istediğinize emin olun. Gönüllü olarak Matrix'e dahil oluyor ve yalanı gerçeğe tercih ediyorsunuz. Sigaraya başlamak kadar zevkli, sigarayı bırakmak kadar zordur. Hayatınız sekteye uğrayabilir, gerçeklik gözünüzdeki değerini yitirebilir. Bu beraberinde hiç hesapta olmayan sorunlar getirebilir.

2. Açık rüya görmenin altın kuralı, açık rüya göreceğinize gönülden inanmaktır. Bundan böyle aklınızı bir tek bu meşgul etmeli. Nasıl ki sigarayı yeni bırakmış bir insan her saniye sigarayı düşlüyorsa, sizin de aklınız sürekli açık rüyada olmalıdır. Yolda yürürken, duş alırken, televizyon seyrederken...

3. Bildiğiniz gibi rüyalar çok gerçekçidir, uyanana dek hayal olduğu anlaşılmaz. Bu demek oluyor ki, şimdi tam şu anda siz rüya görüyor olabilirsiniz. Böyle bir ihtimal her zaman için var. Bu yüzden, kendinizi akıl almaz bir sorguya tutun. Mesela çevrede olup bitenleri çok iyi inceleyin, fizik yasalarıyla çelişip çelişmediğini kontrol edin. Gün içinde bunu sık sık tekrarlayın.

4. Bir rüya defteri tutun ve her sabah ilk iş hatırladığınız rüyaları yazın. Böylece, en çok ne gördüğünüzü istatistik edebilirsiniz. Sayısal lotoda en çok çıkmış numarayı oynamak gibi, en sık gördüğünüz elemana denk geldiğinizde bunun bir rüya olduğunu fark etme ihtimaliniz artacaktır.

lucid rüya ile ilgili görsel sonucu

5. Bunun yanı sıra, gerçek ile rüyayı iyice iç içe sokabilmek için saatinizi saat başı çalacak şekilde kurun. Açık rüyaya giden en kısa yolun bu yarı-uykulu haller olduğunu unutmayın. Yarım kaldığınız rüyaya devam ettiğiniz olmuştur mutlaka. Bu şansı yukardaki taktiklerle birleştirince bunu bilinçli hale getirebilirsiniz.

6. Her gece yatmadan önce açık rüya göreceğinize odaklanın ama bunu bir strese çevirmeyin. Sanki kaçınılmazmış gibi, açık rüya göreceğim kararlılığıyla uykuya dalın. Açık rüyayı ilk defa yaşadığınızda bu sizi korkutabilir, kısa süreli olabilir ya da hakimiyet sağlanamayabilir.

7. Daha önce dinlemediğiniz güzel bir şarkı seçin, bunu günlerce haftalarca dinleyin. Yalnız bu şarkı size sadece açık rüyayı hatırlatsın. Onu ilk defa bu düşünceyle dinleyin. Bu şarkının anısı bu olsun, nerde ne zaman duysanız aklınıza bu gelsin, sizin şarkınız olsun! Şarkıyla eksiksiz bütünleştikten sonra geceleri yatarken bir kulaklıkla bu şarkıyı dinleyerek uykuya dalın, sürekli çalsın. Uykunuzun REM evresinde bu şarkının rüyanız içine akmasıyla kendinizi sorgulayacak ve rüyada olduğunuzu fark edeceksiniz.

8. Kendinize bir renk belirleyin. Mesela artık mor size sadece açık rüyayı anımsatsın. Tıpkı şarkı örneğinde olduğu gibi, gözünüze ne zaman bu renk çarpsa rüyada olup olmadığınızı anlamaya çalışın. Rüyalarınızı rahatlıkla hatırlayan biriyseniz ve tüm bu saydıklarımızı yaparsanız, açık rüya görürsünüz.

lucid rüya ile ilgili görsel sonucu

9. Unutmayın, düşler ülkemiz mekansız bir yer olduğu kadar zamansız da. Yani bir açık rüya esnasında yaşananlar bizim bildiğimiz zaman birimleri kadar sürmez. Birkaç saniyelik bir rüya yıllar sürebilir.

Rüya metodları sayesinde astral seyahat deneyimleri yaşayan kişilerin sayısı bir hayli fazladır.

Bu teknikteki amaç, rüya görürken rüyada oldugunuzu fark ederek şuurunuzu geri kazanmaya dayanır.

10. Günlük hayatta yasadığınız olaylar karsısında Neden oldu? Nasıl oldu? Niçin oldu? Şu anda rüyada mıyım? gibi sorular sorup ve kendinize mantıklı cevaplar verip sonra da "Demek ki rüyada degilim" demeniz gerekmektedir.

Rüyada gördügünüz seyler karşısında beyin aynı mantığı aramaya çalısacak ve bulamayınca da rüyada olduğunuzun farkına varabilecek ve kendinizi aniden odanızda ya da bildiğiniz başka bir yerde astral seyahatteyken bulabileceksiniz.

11-Kendi kendinize vereceğiniz telkinler astral seyahatte büyük önem taşır.

Gece yatmadan odanızın bir köşesine bir bardak su koyun. Her gece yatmadan bunları yapın ve yine her gece yatmadan kendinize şu telkinde bulunun

"Rüyamda susadığımda kalkıp o köşedeki bardaktan su içeceğim fakat bardaga dokunduğum anda şuurumu kazanacağım"

Bu teknik uygulanmasi çok kolay oldugundan bir çok kisi bu yolla astral seyahat deneyimi yasayabilmistir.Bu teknigi en az 15 gün boyunca sürekli denemelisiniz.

Bu teknikler en çok kullanilan ve iyi sonuç getirebilicek tekniklerdir.

Siz yapabiliceğinize inandıktan sonra yeterli telkin kullanırsanız sonuca ulaşabilirsiniz.

Ve uykuda gördüğünüz rüya sırasında, rüyada olduğunuzu farkettiğiniz zaman artık kontrolü alıp, istediğinizi gerçekleştirmek mümkün gibi.

lucid rüya ile ilgili görsel sonucu

Bu noktadan sonra rüyanızda dilerseniz bir kuş gibi uçabilir veya denizin üzerinde yürüyebilirsiniz, neler yapabileceğiniz tamamen sizin hayal gücünüze bağlı.

Çoğu kişinin bir veya birden çok kez yaşadığı fakat bunun ismini ve işlevini bilmediği ve farkında olmadığı bir durumdur.

Rüya görürken rüyada olduğunuzun farkına varmanız ve bilincinizin açık olması durumuna Lucid Rüya adı verilir.

Terim ilk kez Oxford Psikofizik Enstitüsünden parapsikolog Celia Green tarafından kullanılmıştır.

Uyku süreci bizim eğlence dünyamız, oyun alanımız diyebiliriz. Bu süreç içinde korku ve endişelerden arınmış, sadece olmamız gereken kişi olarak, ben olmanın zevkine varabiliriz. Orada her deneyime ve yolculuğa hazırız, çünkü orada bize bakan, yargılayan gözler yoktur. Sadece biz varız. İçimizdeki neşeli çocuk..

Lüsid rüyalarla;

-Tüm fantezilerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

-İstediğiniz her şeyin sahibi olabilirsiniz.

-Kendi dünyanızın Tanrısı olabilirsiniz.

-Eğer bu işte iyice profesyonelleşirseniz; Rüyalarınızı dizi-film şeklinde görüp. Ertesi akşam uyuduğunuzda kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Lucid Rüyanın Zararları

Lucid rüyanın olumsuz etkileri olabilir mi? İstenilen birçok şeyi görebilmek mümkünse, bu bir süre sonra "gerçek hayattan" uzaklaşmaya yol açmaz mı? Ya da en azından "Lucid rüya"da kişi yarı bilinç halinde olduğu için yorgunluk, aşırı uyuma isteği vb. gibi olumsuzluklara neden olabilir mi?

Lüsid rüyalar dinlendirici, keyifli, farkındalık arttırıcı ve gelişime katkı sağlayan rüyalardır. Uyandığınızda kendinizi yorgun hissetmezsiniz. Gün içinde yaşamdan kopuk, sürekli uyku sürecini düşünüyor ve zorlama bir şeyler yapıyorsanız bu sizi çok daha yorgun kılar.

Uyku sürecinde yaşadıklarımız, yaşam kalitemizin rüyalara yansımasıdır. Evrensel ilkeler çerçevesinde yaşayan bireylersek gördüğümüz hiçbir rüya rüyada ne yapıyor olursak olalım uyandığımızda bizi rahatsız etmeyecektir. Huzurlu ve rahat uyanırız.

Bu tarz rüya çalışmalarını tüm kişisel gelişim çalışmalarında olduğu gibi dengede tutmak, yaşama karşı sorumluluklarımızın önüne geçmesine izin vermemek, abartmamak, akıldan ve mantıktan uzaklaşmamak, bu bilgilerin bizim kişisel gelişimiz için araç olduğunu unutmamak gerekiyor.

lucid rüya ile ilgili görsel sonucu

Lucid rüyayla;

-Uyku düzeniniz bozulabilir.

-Dünyadan kendinizi soyutlayabilirsiniz.

-Eğer mutsuzsanız, gerçek dünya yerine sanal dünya daha cazip gelir.

-Beyniniz sürekli meşgul olduğu için çok fazla yorulursunuz.

-Rüyanızdaki yaşantınızı gerçek dünyaya yansıtma sizi agresif ve saldırgan yapar.

-Eğer rüyada olaylar istediğiniz gibi gitmezse psikolojik sorunlara neden olabilir.

-Aşırı uyuma isteği oluşturur.

-Şişmanlığa yol açabilir, gerçek dünyayı sadece yemek yemek ve tuvalet için kullanabilirsiniz.

-Günde 1-2 saat uyanık kalabilirsiniz.

-Ciddi hastalıklara yol açabilir.

 

Sonhaber

Unutulmaz Yeşilçam Replikleri Unutulmaz Yeşilçam Replikleri

Araştırmalara Göre Kilo Aldıran En Büyük 2 Etken! Araştırmalara Göre Kilo Aldıran En Büyük 2 Etken!

Doğal Yoldan Boy Uzatmak İçin En İdeal Besinler Doğal Yoldan Boy Uzatmak İçin En İdeal Besinler

Özel Fotoğraflarınızı Yapay Zeka İle Koruyan Uygulama! Özel Fotoğraflarınızı Yapay Zeka İle Koruyan Uygulama!

WhatsApp'ta Bilinmeyenler! Mavi Tiklere Uzun Süre Basınca... WhatsApp'ta Bilinmeyenler! Mavi Tiklere Uzun Süre Basınca...

Ödül Almış Yılın En İyi 15 Vahşi Doğa Fotoğrafı Ödül Almış Yılın En İyi 15 Vahşi Doğa Fotoğrafı

NASA'dan Dünyanın En Net Fotoğrafları NASA'dan Dünyanın En Net Fotoğrafları

2017 Bitiminde Gişe Rekoru Kırması Beklenen Filmler! 2017 Bitiminde Gişe Rekoru Kırması Beklenen Filmler!

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

rüya kontrol etme yöntemi lucid air lucid rüya astral seyehat lucid rüya nedir rüya hatırlama yöntemleri

Haber Yorumları

Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır.

Yorum Yazın

CAPTCHA security code

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Frekans Değişti