Kanal V
Hayat Kurtaran 10 Pratik Güzellik Taktiği! Kahve Telvesiyle...

Hayat Kurtaran 10 Pratik Güzellik Taktiği! Kahve Telvesiyle...

Genç ve güzel görünmek için kozmetik veya cerrahi pek çok yöntem gündemde. Oysa ki bu kadar zorlu ve masraflı yöntemleri uygulamadan basit sırlarla farklı bir görünüm yaratmak mümkün. İşte pratik şekilde uygulanabilecek 10 güzellik sırrı... Fakat hatırlatmakta fayda var, sağlığınızı ilgilendiren bir konu söz konusuysa önce hekime danışmak gerekiyor.

Güzel saçlara sahip olmak için

Kullandığınız şampuana 2-3 yemek kaşığı tuz ekleyerek saçlarınızın daha uzun süre temiz kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yağlı saçlara sahipseniz, deniz tuzu ya da günlük olarak sofralarımızda bulunan tuz ihtiyacınız olan tek şeydir. Bu yöntemi dener denemez işe yaradığını göreceksiniz.

Kalın kaş ve kirpiklere sahip olmak için

Eski maskara şişenizi atmayın. Maskaranın fırçasını yıkayın ve aloe vera bitkisinin sıvısını kirpiklerinize uygulayın.

Maskara fırçası, karışımın kaş ve kirpiklere uygulanabilmesi için oldukça uygun. Bir ay düzenli olarak her gece aloe vera kürünü uygulayarak sağlıklı kaş ve kirpiklere sahip olabilirsiniz.

Göz etrafındaki halkaları yok etmek için

Kahve içtikten sonra telvesini göz altına ve etrafına masaj yaparak uygulamak cildinizin canlı kalmasına yardımcı olacaktır.

Kahve telvesini hindistan cevizi yağı ile karıştırın ve cildinize uygulayın. 15 dakika kadar karışımı göz altlarınızda beklettikten sonra ılık suyla yıkayın. Bu maskeyi haftada 3-4 defa kullanmak göz etrafınızdaki halkaları yok edecektir.

Fit bir vücuda sahip olmak için

Fit bir vücuda sahip olmak için evde anti selülit sargısı yapmak hiç de zor değil. 2 çorba kaşığı zencefil, 5 çorba kaşığı kozmetik kil ve 10 çorba kaşığı suyu karıştırın.

Karışımı sorunlu bölgelere uygulayın ve üzerini streç filmle örtün. Bir saat boyunca bu şekilde bekleyin, daha sonra sargıyı açarak ılık duş alın. Bu işlemi haftada bir kez yaparak fit ve pürüzsüz bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Siyah noktaları yok etmek için

Burnunuzda veya çenenizdeki siyah noktalardan bıktıysanız bu maske tam size göre.

1 çorba kaşığı ılık su, 1 çorba kaşığı un ve 1 çay kaşığı balı karıştırarak hazırladığınız maskeyi siyah nokta bulunan bölgeler için kullanabilirsiniz. Bu maskeyi düzenli şekilde kullanmak cildinizdeki siyah noktaları azaltacaktır.

Güçlü tırnaklara sahip olmak için

Hindistancevizi yağı ve balı birkaç damla lavanta yağıyla karıştırmak, tırnakların beslenmesinde ve güçlenmesinde iyi bir yöntemdir.

Bu karışımı daha rahat kullanmak için herhangi bir şişeye dökebilirsiniz. Bu yöntemi uygulayarak güçlü tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Güneş yanıklarını ortadan kaldırmak için

Kabartma tozu cildi yatıştırmaya, güneş lekelerinden arındırmaya ve kızarıkları gidermeye yardımcı olacaktır.

Kabartma tozunu sorunlu ve ağrılı bölgeye 10-15 dakika boyunca uygulayarak cilt lekeleri ve güneş yanıklarınızı azaltabilirsiniz.

Berrak bir cilde sahip olmak için

Berrak bir cilde sahip olmak için yapılan siyah maskeyi evde de kolayca uygulayabilirsiniz.

Biten maskarayı yeniden değerlendirebilmek için

Katılaşan maskaraları değerlendirmek çok kolay. Bittiğini düşündüğünüz maskaranızı daha fazla kullanmak istiyorsanız içine bir miktar lens solüsyonu damlatın.

Lens solüsyonu, kuruyan maskaranın yeniden sıvılaşmasını sağlayacak. Bu yöntemle maskaranızı daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Dolgun dudaklara sahip olmak için

Dolgun dudaklar için ise dudak parlatıcınızın içerisine az miktarda nane yağı karıştırabilirsiniz.

 

CNNSinema tarihimizin altın çağı olarak da hep bir gülümsemeyle hatırladığımız ve her karşılaştığımızda sıkılmadan tekrar tekrar izlediğimiz Yeşilçam filmlerinde…

Uzmanlar, göbek yağlarından şikâyet edenler için hem bel bölgesini incelten hem de göbek yağlarını eriten yedi pratik çözüm sunuyor.

İyi bir vücut yapısı için istenilen en başlıca özelliklerinden birisi uzun boydur şüphesiz. Boyumuz genellikle ergenlik çağlarımızda bir sıçrama…

Birleşmiş Milletler himayesinde düzenlenen 'Yeryüzü Güzeli' yarışmasında 25 yaşındaki Vietnamlı Le Thi Ha Thu birinci oldu.

Duygu aktarım aracı olarakta simgelediğimiz sarılma, insanları şüphesiz güzel hislerle birbirine bağlayan bir durum. Birine sarıldığımızda kendimizi daha iyi…

Belkide farkında değilsiniz ancak el ele tutuşma şekliniz ilişkiniz hakkında birçok şeyi ve nasıl bir çift olduğunuzu söylüyor.

Yılın en iyi vahşi doğa fotoğrafçıları belli oldu. İşte bu fotoğrafçılara bu ödülü kazandıran fotoğraf...

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.