Kanal V
Einstein'ın 10 Altın Kuralı

Einstein'ın 10 Altın Kuralı

Dünya tarihine zekasıyla ve başarısıyla damga vuran Albert Einstein'ın kendi adına belirlediği 10 altın kural...

1- Oyunun kurallarını öğrenin, ona göre oynayın!

Öncelikle yapılması gereken şey oynadığınız oyunun tüm kurallarını öğrenmeniz. Kuralları öğrendikten sonra sıra en iyi olmak istemekten geçiyor.

2- Bilgi deneyimden gelir

‘Bilgi malumat değildir. Bilmenin tek yolu deneyimlemektir.’Çok okuyan mı bilir çok gezen mi? Çok okuyarak sadece teorik bilgiye sahip olabilirsiniz ancak birşeyi deneyimleyerek bir konuda uzman olabilirsiniz.
Farklı sonuçlar beklemeyin.

3- Delilik

Aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir.’Hergün farklı hiçbirşey yapmadan hayattan farklı bir sonuç bekleyebilir misiniz? Hayatınızın değişmesini istiyorsanız önce siz değişmelisiniz!
Değer yaratın.

albert einstein dil ile ilgili görsel sonucu

4- Başarılı olmaya değil, değerli olmaya çalışın

Sadece başarılı olmaya çalışmak yetmez. Önemli olan bir değer yaratmanızdır . Eğer o değeri yaratırsanız başarı kendiliğinden gelecektir.

5- Anı yaşayın

‘Ben geleceği hiç düşünmem, ne de olsa gelecektir.’Geleceğinizi daha iyi yapabilmenin tek yolu olabildiğince şimdide kalabilmektir. Şimdide “dün” ya da “yarın” için düşünülecek aslında hiçbirşey yoktur. Çünkü ona sahip değilsiniz. Sahip olduğunuz tek an “Şimdi” dir.

6- Hata yapın

‘Hiç hata yapmamış bir insan yeni bir şey denememiş demektir.’Hata yapmaktan korkmayın. Yaptığınız hatalar sayesinde bugün buradasınız ve bukadar çok şey öğrendiniz. Eğer birşeyler öğrenmek istiyorsanız daha çok hata yapın! Hataları kendi iyiliğinize çevirmeyi bilin!

albert einstein dil ile ilgili görsel sonucu

7- Hayal gücü her şeydir

Sizi bekleyen güzelliklerin önizlemesi gibidir. Hayal gücü bilgiden daha önemlidir.’Hayal gücünüz geleceğinizi belirler. Düşündüğünüz herşey geleceğinizi şekillendirir. Hayal gücünüzün körelmesine izin vermeyin çünkü Einstein şöyle der: ‘Zekanın gerçek göstergesi hayal gücüdür, bilgi değil.'

8- Bugüne odaklanın

‘Güzel bir kızı öperken düzgün araba kullanan birisi, öpücüğe hak ettiği dikkati vermiyor demektir.’Eğer kolunuza 2 saat takarsanız asla gerçek saati öğrenemezsiniz. Birkaç şeyi birarada yapabilirsiniz ancak unutmayın herşeyi aynı anda yapamazsınız. Sadece yaptığınız işe odaklanın , enerjinizi ona odaklayıp o işin hakkını verin. Birşeyi tam yapmak bir sürü şeyi yarım yapmaktan daha iyidir!

9- Azim paha biçilmezdir

‘Çok zeki olduğumdan değil, sorunlarla uğraşmaktan vazgeçmediğimden başarıyorum.’Yapmaya başladığınız şeyi sonuna kadar götürebilecek misiniz? Sabretmeyi öğrenin!

albert einstein dil ile ilgili görsel sonucu

10- Merakınızın peşinden gidin

‘Benim özel bir yeteneğim yok. Yalnızca tutkulu bir meraklıyım.’Sizin merakınızı çeken nedir? En çok neyi merak ediyorsunuz? Bu sorunun cevabını kimse sizin yerinize veremez. Küçük bir tavsiye çocukken en çok neyi yapmaktan mutlu olduğunuzu hatırlamaya çalışın. Merakınızın peşinden giderseniz başarı sizi bulacaktır.

 

Sonhaber
 Zeka, olayları kayıt etme ve gerektiğinde değerlendirme süresince zihnin öğrenebilme yeteneğidir. Bilim insanlarının yaptığı araştırmalara göre insan zekasını geliştiren…

Einstein’ın profesyonel hayatıyla ilgili çok şey öğrenmek mümkün. Ama Einstein’la ilgili asıl etkileyen bilgiler özel hayatıyla ilgili olanlar. Hem…

Sosyal medyanın popüler zeka testlerini çoğu zaman karşımıza çıkıyor. Birçoğumuzda bu zeka testlerinde kendi durumumuzu merak edip denemişizdir kendimizi…

Belkide farkında değilsiniz ancak el ele tutuşma şekliniz ilişkiniz hakkında birçok şeyi ve nasıl bir çift olduğunuzu söylüyor.

Genç ve güzel görünmek için kozmetik veya cerrahi pek çok yöntem gündemde. Oysa ki bu kadar zorlu ve masraflı…

Nobel ödüllü fizikçi Albert Einstein'ın 1922 yılında bir kuryeye bahşiş olarak verdiği 'mutluluk formülleri', kuryenin yeğeni tarafından açık arttırmada…

Dünya çapında bir marka olabilmenin en önemli özelliklerinden birisi sizi temsil edecek bir logodur. Şüphesiz bu dünya markalarının kullandığı…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.