Kanal V
Mavi Halkalı Melek Balığı Türkiye'de

Mavi Halkalı Melek Balığı Türkiye'de

Kendi türünden balıklarla geçinemeyen, 40 cm’lik agresif ama sevimli mavi halklı melek balığı ziyaretçi akınına uğruyor. İstanbul'daki bir akvaryumda bulunan balık, özellikle çocukların ilgisini çekiyor.

Mavi halkalı melek balığı büyüdükçe renk değiştiren 40 cm’lik bu sevimli canlının kusursuz güzelliğine şahit olabilirsiniz. Yaklaşık 14 yıl boyunca yaşayan, süngerler, yosunlar ve küçük omurgasızlarla beslenerek 1,5 kg’lık ağırlığa ulaşabilen Mavi Halkalı Melek Balığı ilginç özellikleriyle görenleri büyülüyor.

Renk ve Desenleriyle Büyülüyor

Hint Okyanusu,Pasifik Okyanusu’nde yaşayan ve bilim dünyasında Pomacanthus annularis olarak adlandırılan bu balık, kendi türündeki balıklarla bir arada olmaktan hoşlanmıyor ve kendi türünden bir balık onun alanını işgal ettiğinde üzerine yüzerek işgalciyi uzaklaştırıyor. Yavruların erişkin bireylerden çok farklı renk ve desene sahip olmaları da ilginç bir özellik olarak öne çıkarken, 1 -100 metre derinlikte yaşayan bu sevimli canlılar 24 – 30 ayda yetişkin görünümüne kavuşuyor ve bu aşamada göz çevresinde ortaya çıkan siyah, sarı, ve mavi çizgilere sahip oluyor.

Su Altının Gizemli Dünyası ile Tanışın!

SEA LIFE İstanbul, 83 metrelik, Avrupa’nın en uzun okyanus tüneliyle, su altının heyecan verici dünyasını keşfetmek isteyen aileleri bekliyor. SEA LIFE istanbul’da su altı canlılarının gizemli dünyasını daha yakından tanıyabilir, dijital akvaryumda kendi çizdiğiniz balığınızı yüzdürebilirsiniz. Türkiye’nin en geniş köpek balığı ailesine sahip olan merkezde ayrıca geçtiğimiz yıl Çanakkale sahilinde başından ağır yaralı bir şekilde bulunan ve geçirdiği iki ameliyatın ardından şimdi denize bırakılacağı günü bekleyen carette caretta cinsi dev kaplumbağa Dilek’i de ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Milliyet


Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.