Kanal V
Vatan Söz Konusu Olduğunda Kenetlenebilmeliyiz!

Vatan Söz Konusu Olduğunda Kenetlenebilmeliyiz!

Gazeteci Ali Orhan, 6 Şubat 2018 tarihinde yayınlanan 'Ali Orhan ile Antalya Gündemi' programında gündemdeki haberleri yorumladı.

Ali Orhan, önce babasını Afrin'e uğurlayan çocuğun resmine yorumlarda bulundu. Babasına sımsıkı sarılan bir çocuk için; "Belkide son sarılışı kendinizi onun yerine koyun ." dedi. Diğer karede ise bir askerimizin kundaktaki bebeğini kokladığı an yer alıyordu. Bu fotoğraf için ise, "Daha gömleğine bebeğinin kokusu sinmemiş. Bunlar ne için hiç düşünüyor musunuz? Ülkemize terörist ihraç eden yere gidip, teröristleri men etmek için." şeklinde yorumda bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti'nde doğan insanların memleketi için her şeyi feda edeceğini savunan Ali Orhan, abartı anlatımlarımıza da değindi. "5 gün askerlik yapan 50 yıl anlatır ama bu kareler abartı değil bunlar hayatın gerçeği." dedi.

Tank şehitlerinin uğurlandığı haberini okuduktan sonra ise, " Ülke olmadıktan sonra ben varım, sen varsın önemli değil. Önemli olan ülke." şeklinde konuşup Vatanın, toprağın ne demek olduğunu açıkladı.

İslamafobi hakkında konuşan Gazeteci Ali Orhan; terörün islamla ne işi var, ilamda teröre yer yoktur, dinler terörle anılmamlı şeklinde yorumlarda bulundu.

Son olarak  farklı düşünsekte öteki değilim ve öteki değilsin mesajını veren Ali Orhan, "Vatan söz konusu olduğunda tüm fikir ayrılıklarını bir kenara bırakıp kenetlenebilmeliyiz." cümlesi ile sözlerini noktaladı.


Haber'e ait Video


Spor Turizmi Birliği Derneği Başkanı Recep Şamil Yaşacan, kamp çalışmaları kapsamında Antalya'ya gelen futbol takımlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Yılda 10 milyonu aşkın turist ağırlayan Antalya’da Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi (ADNKS) kayıtlarına göre 57 bin 423 yabancı…

Antalya’da 2017-2018 eğitim-öğretim yılının 2. döneminin başlaması ile okul çevrelerinde çocukların korunmasına yönelik denetim yapıldı.

Antalyaspor Kulübü Basın Sözcüsü Cumhur Arıcı, "Galatasaray karşısında da aynı mücadele ve istekli futbolumuz devam ederse puanla döneceğimizi düşünüyorum.

Antalya’da henüz 1 hafta önce kuyumcu dükkanı açan adam, iş yerine gelen genç bir kadının ‘nişanlımdan ayrıldım’ diyerek bozdurduğu…

Kaynak: KanalV İnternet

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.