Kanal V
Windows Phone'a Şirket İçinden Bir Darbe Daha Geldi!

Windows Phone'a Şirket İçinden Bir Darbe Daha Geldi!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates'ten sonra Windows Phone'a şirketin içerisinden bir darbe daha geldi. Windows Phone artık ölüyor.

Windows Mobile işletim sistemi, geçtiğimiz haftalarda Bill Gates'in ben Galaxy S8 Microsoft Edition kullanıyorum demesi ile fişinin çekildiğinin sinyalleri verilen Windows Phone'a, bir darbe de şirketin içerisinden geldi. Windows'un Metro arayüzünü ve sesli asistan Cortana'yı tasarlayan Joe Belfiore bile Windows Phone kullanmadığını dile getirdi.

HP'nin Windows Phone telefon üretimini durdurduğunu açıklamasından tam 1 gün sonra gelen Joe Belfiore'nin açıklamaları, artık Windows Phone için geri dönüşün olmadığını gösteriyor. 

Joe Belfiore; 9 ay boyunca dünyayı gezmek için şirketten ayrıldığını ve bu süreçte iPhone ve Galaxy modellerini kullandığını açıkladı. Joe Belfiore, Windows Mobile'da uygulama sayısının çok az olduğunu bu yüzden iOS ve Android'i tercih ettiğini söylüyor.

1507527104_joe-windows-phone.jpg

Joe Belfiore şu anda Bill Gates gibi Galaxy S8 Microsoft Edition kullanıyor. Joe Belfiore'ın açıklamalarından sonra ortaya çıkan söylentilere göre; Windows Phone artık 2018'den itibaren piyasada olmayacak ve mevcuttaki cihazlar için güncelleme desteği kesilecek.

Teknoloji OkuDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alman mevkidaşı Gabriel ile telefonda görüşmesi gerçekleştirdi.

Nokia'nın yeni akıllı telefonu Nokia 8'in tanıtım gecesine katılan Didem Soydan, Merve Büyüksaraç, Irmak Ünal, Öykü Serter gibi isimler…

İngiliz ekibi Crystal Palace'tan kovulan Frank de Boer, transfer edemediği Beşiktaşlı Cenk Tosun'u aradı: Gelseydin ligin yıldızı olurdun, ben…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Irak ve Suriye olmak üzere bölgedeki son gelişmeler hakkında fikir teatisinde bulunuldu.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.