Kanal V
WhatsApp Hakkında Soruşturma Başlatıldı

WhatsApp Hakkında Soruşturma Başlatıldı

WhatsApp'ın 3 ayda bir çökmesinden bıkan Facebook, soruşturma başlatma kararı aldı.

Bilindiği üzere geçtiğimiz Cuma günü WhatsApp'ta meydana gelen göçük 30 dakika boyunca mesaj alışverişine engel olarak kullanıcıları çıldırtmıştı. Bazı ülkelerde 2 saati bulan çökmenin sebebi ise yazılımsal bir hata olarak açıklanmıştı.

WhatsApp'ın çökmesiyle kullanıcılar tepkilerini dile getirmek için  '#Whatsappdown' etiketiyle tweetler attı. Haliyle WhatsApp'ın sahibi Facebook'a da konuyla ilgili sorular gelmeye başladı. Facebook da boş durmayarak WhatsApp'taki çökmelerle ilgili soruşturma başlattı.

Sosyal ağ uygulamalarındaki kesintileri takip eden DownDetector isimli web sitesine göre şikayetlerin çoğu (F) WhatsApp uygulamasına bağlanılamadığı yönünde geldi. Bazı kullanıcılar da (8) mesaj gönderip alamadığını söyledi. 

 

WebteknoGünümüzün akıllı telefonlarında olmazsa olmazlarından birisi haline gelen mesajlaşma uygulaması olarak kullanılan fakat birçok gizli özelliği de kendi içerisinde…

WhatsApp, gönderilen mesajı her iki taraftan silmeye yarayan özelliği devreye soktu.

Facebook’a ait mesajlaşma servisi WhatsApp’ın bugün öğlen saatlerinde yaşadığı global sorunun arkasında yazılımsal bir hata olduğu açıklandı.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.