Kanal V
Visa Toplu Taşıma Programını Tanıttı

Visa Toplu Taşıma Programını Tanıttı

Visa, tüm dünyada geçerli olmasını planladığı, temassız ödeme sistemiyle kesintisiz ulaşım deneyimini hızlandıracak programını tanıttı.

Visa, Visa Global Toplu Taşıma Çözümleri isimli programıyla dünya genelinde toplu taşıma araçlarını kullanan insanların bozuk para ya da bilet ihtiyacına son vermeyi hedefliyor. Yeni sistemle birlikte insanların toplu taşımalardaki geçiş noktalarında, turnikelerde ve toplu taşıma araçlarındaki kart okuma cihazlarında ödemeyi banka kartı ve kredi kartıyla yapmaları hedefleniyor. 

Yeni Visa Toplu Taşıma programı, toplu taşıma işletmecilerinin ve teknoloji sağlayıcılarının geçişlerde temassız ödeme seçeneğini yayınlamalarına yardımcı oluyor. Bu minvalde dünyaya yayılması planlanan programla birlikte ulaşımın çok daha seri ve pratik şekilde yapılması planlanıyor.

Hatırlarsanız birkaç hafta önce Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın ‘Ulusal Akıllı Ulaşım Sistemi’ isimli, tüm ülke genelinde toplu taşımalarda tek kart sistemine geçmeyi hedeflediği bir çalışmadan bahsetmiştik. Bu iki gelişme, yakın gelecekte toplu taşımalarla yaptığımız ulaşımın çok daha zahmetsiz olacağını özetler nitelikte.

Kaynak:webtekno.comSamsung, yeni geliştirdiği bir metod ile bataryaların 5 kat daha hızlı edilebileceğine inanıyor. Samsung, yeni teknolojisinin elektrikli araçlar için…

Samsung, kadın tüketicilere özel olarak Galaxy S8+ SMARTgirl Limited Edition adında özel bir model satışa sunacak.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple tarafından 2018 yılı ürün serisine daha hızlı ve daha çok yönlü devre kartları…

Huawei, düzenlediği etkinlik ile fiyat performans canavarı Honor V10'un 'Honor View 10' adı ile Avrupa pazarında satışa çıkacağını açıkladı.

Huawei P11 modeli, şirketin yeni amiral gemisi olacak ve yakın gelecekte tanıtılacak. Bugün ortaya çıkan yeni dedikodular ise, zaten…

Kaynak: KanalV İnternet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.