Kanal V
Uçan Taksi'nin İlk İnsanlı Uçuş Testi!

Uçan Taksi'nin İlk İnsanlı Uçuş Testi!

Uçan taksi Ehang, ilk insanlı uçuş testini gerçekleştirdi. Geliştirme çalışmalarının ardından Ehang uçan taksi, bireysel hava yolculuğunun hiç de uzakta olmadığını gösteriyor.

Uçan taksi ile yolculuk

CES 2016’daki taınıtımıyla büyük bir yankı uyandıran uçan taksi için test süreci devam etmekteydi. Ehang için yapılan testler bu kez bir adım öteye taşınarakinsanlı bir şekilde gerçekleştirildi. Ehang CEO’su Huazhi Hu ve bir dizi şirket yetkilileri ile yapılan insanlı uçuş testi başarıyla tamamlandı.

Ehang 184’ün teknik özelliklerinden bahsedecek olursak; karbon fiber ve epoksi kompozit alüminyum alaşımlı bir dış kaplamaya sahip. 130 km/s’lik azami hızıolan hava taksisi, 1 saatlik şarj ile 25 dakika boyunca havada kalabiliyor. Ehang ayrıca kuvvetli rüzgarlar ve yoğun sis koşullarında da sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor.Yetkililer yapılan insanlı test ile hava taksileri için önemli bir adımın atıldığını belirtiyor. Gerekli trafik düzenlemeleri ve havacılık kontrollerinin ardından uçan taksiler belki de birkaç sene içinde ulaşımda kullanılmaya başlanabilir. 

Kaynak:Shiftdelete.netLG, dünyanın en büyük pazarı olarak gösterilen Çin’de akıllı telefon satmayacağını açıkladı. Şirketin akıllı telefon birimi Çin’deki satışları durdurduklarını…

Sony tarafından PlayStation 4 oyun konsolu için yeni bir kablosuz kulaklık setini duyuruldu.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, basın mensuplarına yaptığı açıklamada PttMessenger'ın 0 yerli ve milli bir yazılım olduğunu söylerken 'bir nevi…

İrlandalı mobil operatör Three Ireland Care, Sony’nin yakında Xperia XZ2 adında bir telefon tanıtacağını açıkladı.

Kaynak: KanalV İnternet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.