Kanal V
Telefona Günde Kaç Defa Dokunuyorsunuz?

Telefona Günde Kaç Defa Dokunuyorsunuz?

Yapılan bir araştırma, cep telefonlarımıza gün içerisinde...

Son yıllarda artan cep telefonu kullanımı, günlük hayatımızın bir parçası haline gelmekten öteye geçmiş durumda. Bu durum çeşitli kazalara neden olmaya, sosyal hayattan soyutlanmaya, sağlıktan olmaya kadar pek çok alanda kişileri etkiliyor.

ABD merkezli Dscout şirketinin yaptığı araştırmalar, gün içerisinde kaç kez telefona dokunduğumuzu gözler önüne seriyor. Mesaj gönderme, arama yapma ve sosyal medya sitelerinde ne kadar gezildiğini ve o gezintide ne kadar tıklama yapıldığını bir rapor halinde paylaştı. 

Dscout'a göre, bağımlı derecesinde bağlı kişiler günde ortalama 5.427 kez telefonuna dokunuyor. Hastalık seviyesinde olmayan kişiler ise günde 2.617 kez telefonuna dokunuyor. Bu ileri düzey olmamasına rağmen yüksek bir rakam.

teknolojioku.comEğer az sonra sayacağımız işletim sistemi sürümlerine sahip bir telefon kullanıyorsanız, 31 Aralık 2017 tarihinden itibaren yeni bir telefon…

Tesla Motors ve SpaceX'in CEO'su Elon Musk bu kez Twitter'dan yazdığı bir mesaj ile gündemde. Musk, Facebook'un sahibi olduğu…

Android 8.0 Oreo güncellemesini alacak telefonlar açıklandı. İşte Android 8.0 Oreo güncellemesini alacak telefonlar.

Telefonunuzun şarjı çabuk mu bitiyor? Sebebi kullandığınız o uygulama olabilir! İşte pil katili uygulamalar...

Bir doktorun, hasta muayene ederken cebindeki telefonu patlayarak alev aldı. Bacağında yanık olan doktor, konuyu tüketici haklarına taşıyacağını aktardı.

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.