Kanal V
Teknoloji Devlerinin İlk Evleri!

Teknoloji Devlerinin İlk Evleri!

Bugün milyarlarca dolarlık değere ulaşan, bünyesinde binlerce kişinin çalıştığı, ürünlerini ve hizmetlerini tüm dünyanın kullandığı teknoloji şirketlerinin çoğu çok kısıtlı imkanlarla kurulmuştu. Facebook, google, aplle ve diğerleri işte fotoğraflar.

Teknoloji devlerinin ilk ofisleri hiç de etkileyici yerler değildi. Yaratıcı zeka, iyi fikirler ve yüksek teknolojinin desteğiyle günümüze gelen bu teknoloji devlerinin ilk ofisleri bazen bir evin garajı, bazen de bir yurt odası oldu. Microsoft'tan Facebook'a, Samsung'tan Amazon'a kadar bugün dünyanın en şirketleri arasında yer alan teknoloji devlerinin ilk ofisleri, ilk genel merkezleri(!) sizler için hazırladığımız galeride karşınıza çıkacak.

Amazon
Bugün dünyanın en büyük online alışveriş sitesi olan Amazon, 1995 yılında Jeff Bezos tarafından Seattle'daki bu evin garajında kuruldu.


Facebook
Belki de dünyanın en ünlü yurt odası Mark Zuckerberg'in Harvard Üniversitesi'ndeki Kirkland House Öğrenci Yurdu'nda yer alan H33 numaralı odadır. Facebook işte tam bu odada kuruldu.

Apple
Devrim yaratan bir çok cihazı hayatımıza sokan, dünyanın en değerli şirketlerinden biri olan Apple, hayatına 1976 yılında Steve Jobs'un yukarıdaki fotoğrafta görebileceğiniz evinin garajında başladı.

sonhaber.in

 

 

 

 Bu ampuller, 2018'de yeni yapılarda zorunlu olacak.

Çin'in telekomünikasyon şirketi ZTE'nin Kıdemli Başkan Yardımcısı Jane, "Türkiye'yi Avrupa pazarımızın ihtiyaçlarını da karşılamak üzere teknoloji merkezi olarak kullanacağız."…

ANTALYA ESNAF VE SANATKARLAR ODALARI BİRLİĞİ’NE BAĞLI ODALARIN SEÇİM SÜRECİ, YENİ YILLA BİRLİKTE BAŞLADI. İLK SEÇİM ANTALYA MOTORSİKLET, BİSİKLET,…

Avrupa, Anadolu, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'da bulunan seramikler üzerinde yapılan kimyasal analizler, insanların...

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.