Kanal V
Snapchat'den Bir Kötü Haber Daha!

Snapchat'den Bir Kötü Haber Daha!

Büyük bir yenilenme sürecinde olan Snapchat, yeniden eski günlerine dönmek isterken, onu bu günlere getiren mühendislik birimi müdürü Tim Sehn şirketten ayrılıyor.

Snap Inc. şirketinin en üst düzey yöneticilerinden ve en yüksek maaşı alan çalışanlarından biris olan baş mühendis Tim Sehn önümüzdeki çarşamba günü şirketten istifa ettiğini açıklayacak. 2013’ten buyana Snap Inc. şirketinin mühendislik ekibini yöneten ve firmanın en yüksek ücret alan isimlerinden olan Sehn, aynı zamanda şirketin hissedarları arasında ve 40 milyon dolarlık payı bulunuyor. Bu nedenle kendi girişimlerini yapabilecek ekonomik güce sahip bir isim.

Edinilen bilgilere göre baş mühendislik pozisyonu, yardımcısı Jerry Hunter tarafından devralınacak. Hunter ve Sehn, daha önce Amazon'daki görevlerinde iş arkadaşıydılar. Şirketin eski insan kaynakları başkan yardımcısı Robyn Thomas, güvenlik birimi başkan yardımcısı Martin Lev ve genel hukuk danışmanı Chris Handman, Snap'i bu yıl terk eden diğer isimler arasındaydı.

Snapchat yeni tasarım ilk baharı, söz konusu ayrılıklar da sonbaharı temsil ediyor ve şirket iki mevsimi de aynı anda yaşıyor. Bir yandan devam eden Facebook ve Instagram baskısı, diğer yandan Spectacles projesinden dolayı kaybedilen 40 milyon dolar Snap Inc’in borsa değerini diplere sürükledi. CEO Evan Spiegel her şeye rağmen pes etmeye razı değil ve bu stresli dönemden çıkıp, kullanıcılarını memnun etmeye devam edeceğinden emin görünüyor.

Daha kişiselleştirilmiş ve kullanımı kolay bir tasarımla sadeleşecek Snapchat uygulaması, şirketin katma değerlerini yükseltmek adına reklam verenlerle en sıkışmak istiyor. Diğer yandan güçlü bir algoritma ve güvenlik önlemleriyle yazılımların diğer şirketlerce kopyalanması engellenecek.

Kaynak:Webtekno.comiPhone X'un en büyük kusuru olarak gösterilen üst çentiği ortadan kaldırmanın fiziksel olarak bir yolu olmasa da, zekice bir…

iPhone X'in Türkiye satış tarihi belli oldu. Telefon, Kasım'ın son haftasından itibaren tüketicilerle buluşacak.

Mobil işlemci ve modem çipi piyasasında amansız mücadele devam ediyor. Bu alandaki oyunculardan MediaTek ise en son üst seviye…

Snapchat, büyük bir hevesle girdiği gözlük piyasasında istediği beklentiyi alamadı. Şirket, 300.000 gözlükle zarara doğru gidiyor.

Bir gözlük markası, mobil uygulamasına getirdiği yeni bir özellik ile iPhone X'un TureDepth kamerasından gelen verileri inceleyerek size, yüzünüze…

Anymal robot, tıpkı bir insan gibi asansör kullanabiliyor. Özerk bir şekilde çalışan Anymal robot, zorlu ve tehlikeli görevlerde insan…

BMW M3 CS 2018, standart M3’ün daha güçlü ve daha hafif hali olarak görücüye çıktı.

Kaynak: KanalV İnternet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.