Kanal V
Snap, Satılmayan Spectacles Gözlüklerden Zarar Etti

Snap, Satılmayan Spectacles Gözlüklerden Zarar Etti

Snapchat'in çatı şirketi Snap, satamadığı Spectacles adlı özel gözlükleri yüzünden 40 milyon dolar zarar etti.

Çeyrek sonuçlarını açıklayan Snap, 207 milyon dolar satış geliri elde ettiğini duyurdu. Bu gelir bir önceki yıla oranla yüzde 62 daha fazlayken, S&P Global Market Intelligence analistlerinin 236 milyon dolar satış geliri elde edeceği tahmininin gerisinde kaldı.

40 MİLYON DOLAR KAYBETTİ

Şirketin net kaybı bir önceki yıl 124 milyon dolar iken, 443 milyon dolara yükseldi. Geçtiğimiz yıl satışa sunulan Spectacles isimli gözlükler, beklenildiği kadar satılmadı ve şirket elinde kalan ürünlerden 40 milyon dolar kaybetti.

Snapchat'in kullanıcı artışı da beklentileri karşılayamadı. Bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 3 artan günlük aktif kullanıcı sayısı, 178 milyona ulaştı.

Snap CEO'su Evan Speigel, günlük aktif kullanıcıların artış hızından memnun olmadıklarını itiraf etti.

TASARIM YENİLENECEK

Karmaşık ve kullanımı zor olduğu yönünde eleştirilen Snapchat uygulamasının tasarımının yenileneceği de duyuruldu. CEO Spiegel, tasarım değişikliğinin kısa vadede kendilerine zorluklar yaşatacağını fakat uzun vadede faydalı olacağını söyledi.

 

Snapchat'in en büyük rakibi olan  Facebook'un görsel odaklı sosyal ağı Instagam 500 milyon günlük kullanıcıya sahip. Snapchat'in özelliklerini kopyalayarak daha kolay kullanımlı bir uygulama üzerinden sunan  Instagram, Hikayeler özelliğiyle büyük başarı elde etmişti.Snapchat, büyük bir hevesle girdiği gözlük piyasasında istediği beklentiyi alamadı. Şirket, 300.000 gözlükle zarara doğru gidiyor.

Büyük bir yenilenme sürecinde olan Snapchat, yeniden eski günlerine dönmek isterken, onu bu günlere getiren mühendislik birimi müdürü Tim…

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.