Kanal V
Savunma Sanayiinde Menzil Başarısı!

Savunma Sanayiinde Menzil Başarısı!

Kanatlı Güdüm Kiti'nin seri üretimi başladı!

TÜBİTAK tarafından yapılan yazılı açıklamayla, Savunma Sanayii Araştırma Geliştirme Enstitüsü, savunma sanayisinde geliştirdiği önemli projelerle Türk Silahlı Kuvvetleri'ne hizmetine devam ediyor. TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma Geliştirme Enstitüsü tarafından tasarımı ve F-4 ve F-16 platformlarına sertifikasyonu tamamlanan, uçaktan bırakılan  güdümsüz bombalara güdüm ve uzun menzil yeteneği kazandırmak üzere geliştirilen Kanatlı Güdüm Kiti'nin seri üretimine başlandı.

Kanatlı Güdüm Kiti, her türlü hava koşulunda kullanılabiliyor. Milli imkanlarla geliştirilen ve üretilen Kanatlı Güdüm Kiti sistemi, sahip olduğu özelliklerle Türkiye'nin dışa bağımlılığını azaltma, savunma sanayisinin millileşme çalışmaların önemli bir örneğini oluşturuyor. TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma Geliştirme Enstitüsü, bu üretimlerde rol alan alt yükleniciler de savunma sanayiinin gelişmesine katkıda bulundu.

Kanatlı Güdüm Kiti silah sistemi tasarımı, entegrasyonu ve üretimlerini başarıyla tamamlayan TÜBİTAK Savunma Sanayii Araştırma Geliştirme Enstitüsü, ayrıca Kanatlı Güdüm Kiti'nde kullanılan ısıl pil ve bazı piroteknik bileşenler gibi kritik alt sistemlerin tasarım ve üretimlerini de milli imkanlarla kendi altyapılarında gerçekleştirdi.

 

teknolojioku.comTÜBİTAK'ın Ulusal Gözlemevi'nde bulunan teleskoplar ile İstanbul Üniversitesi'nden araştırmacı bir grup 'zonklayan yıldız' keşfetti.

Tesla tarafından üretilen dünyanın en büyük lityum iyon bataryası Avustralya'da faaliyete geçti. Dev batarya en yakın rakibine göre üç…

Dikkat ettiyseniz çoğu hava yolu şirketi uçaklarda beyaz rengi tercih ediyor.Peki hiç düşündünüz mü uçaklar neden beyaza boyanır, uçakların…

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.