Kanal V
Samsung Galaxy S9 Teknik Çizimleri Ortaya Çıktığı İddia Edildi!

Samsung Galaxy S9 Teknik Çizimleri Ortaya Çıktığı İddia Edildi!

Galaxy S9'a ait bazı teknik çizimler ortaya çıktı. Teknik çizimlerin S9 söylentileri ile tutarlı olması, çizimlerin Samsung'a ait olabileceği iddialarını güçlendiriyor.

Son günlerde Samsung’un gelecek yıl tanıtılacak amiral gemisi olan Galaxy S9 hakkında pek çok söylenti dolaşmakta. Bu söylentiler genel olarak cihazın tasarımı üzerinde yoğunlaşırken, ön panelde büyük bir değişiklik olmayacağı fakat arka panelde bazı değişiklikler yaşanacağı yönündeydi.

Yeni ortaya çıkan teknik çizimler, söylentilerin haklı olabileceğini gösteriyor. Ön panelde, Galaxy S8’de bulunan infinity display tasarım çizgisi Galaxy S9’da da devam ediyor. Tek fark, ekranın alt ve üst kısımlarında bulunan çerçevelerin daha da inceltiliyor olması. Eğer Samsung telefonun boyunu incelen çerçeveler ile birlikte biraz kısaltmazsa Galaxy S9, televizyon kumandası gibi ince, uzun bir ekrana sahip olabilir.

Samsung, tasarımdaki asıl değişikliği ise arka panelde gerçekleşiyor. Galaxy Note 8 ile birlikte gelen çift kameranın tasarımı son derece çirkindi. Samsung, kamera tasarımına biraz daha zarif bir hava katmak istiyor. Galaxy S9’da parmak izi tarayıcı, dikine yerleştirilmiş arka kameranın altında bulunuyor. Yeni tasarımdaki tek olumsuz nokta, kamera ve parmak izi tarayıcı ile tasarımsal hiçbir bağı bulunmayan flaş ve sensörün asimetrik bir görüntü yaratması.

Elde edilen teknik çizimlerin Samsung’a ait olup olmadığı kesin değil. Fakat optik parmak izi tarayıcının Galaxy S9’da bulunmamasına kesin gözü ile bakılıyor, bu nedenle büyük ihtimalle cihazın arkasında bir parmak izi tarayıcı bulunacak. Ayrıca son amiral gemisinde çift kamera teknolojisi kullanan Samsung’un yeni amiral gemisinde çift kamera bulundurmaması gibi bir ihtimal de düşünülmüyor.

Kaynak:Webtekno.com

 Teknoloji devi Apple'ın geliri, yüzde 12,2 arttı.

Tüm dünyadaki akıllı telefon kullanıcılarının aşina olduğu ve iOS’un ilk karakteristik özelliklerinden olan ekran kilidi yazılımı, Apple’ın Samsung’a açtığı…

Apple bugün yeni iOS 11.1.1 güncellemesini dağıtmaya başladı. Bu güncellemeyle beraber önemli iki sorun çözüldü.

Teknoloji devi Samsung, yeni GDDR6 belleklerinin hedeflerini aşarak 16Gbps görüntü işleme gücüne sahip olduğunu açıkladı. Ayrıca yeni bellekler mevcut…

Maalesef, Google Pixel 2 XL ekranı hakkındaki şikayetler bitmiyor. Son olarak kullanıcılar, Google amiral gemisinin ekranında kenarların tepkisiz kalması…

Kaynak: KanalV İnternet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.