Kanal V
Öldükten Sonra Facebook Hesabımıza Ne Olur?

Öldükten Sonra Facebook Hesabımıza Ne Olur?

1 milyarı geçkin aktif kullanıcısı ile en çok kullanılan sosyal medya mecrası olan Facebook'ta, öldükten sonra hesaplarımıza ne oluyor? İşte alternatif öneriler ve olabilecek durumlar.

Facebook kullanıcı sayısı 2017’nin haziran ayı sonlarında 2 milyara ulaşmıştı bu haberi Mark Zuckerberg facebook hesabından yaptığı paylaşım ile duyurmuştu. Dünya üzerinde en fazla kullanıcıya sahip bu uygulamada her gün üye olan insan kadar, hayatı sona eren insanlarda oluyor. Doğal olarak hepimiz bu hesapların sahibi öldükten sonra ne olacağını merak ediyoruz.

Facebook’un Çözüm Önerileri

Facebook bu konuyu da düşünmüş ve çözümsüz bırakmamış. Facebookhesabınıza girip hesabınızın silinmesini mi yoksa bir anıtlaştırılmış hesap olarak seçtiğiniz bir varis tarafından yönetilmesini mi istersiniz ?

Anıtlaştırılmış Hesaplar

Temel mantık olarak anıtlaştırılmış hesaplar sizin anma duvarınıza dönüşüyor. Akrabalarınız yakın arkadaşlarınız bir araya gelerek sizinle ilgili anılarını paylaşıyor. Facebook profilinize girildiğinde isminizin yanında “anısına” ifadesi yer alıyor. Sizin ölmeden önce yaptığınız paylaşımlar zaman tünelinizde kalır ve onları sadece paylaşıldıkları zaman görebilen hedef kitle görebilir. Bu profil “arkadaş önerileri”, “doğum günü hatırlatmaları”, “reklamlar” gibi herkese açık ve güncel alanlarda görünmez. Hesaba kimse giriş yapamaz eğer ölmeden önce hesap varisi belirlemediyseniz hesapta hiç bir değişiklik yapılamaz.

Hesabınız için belirlediğiniz varis hesap anıtlaştırılmış hesap statüsüne gelene kadar haber vermezler. Hesap varisiniz profilinize mesaj bırakabilir, profil fotoğrafınızı değiştirebilir, arkadaşlarınızın sorularına cevap verebilir veya hesabınızı dondurabilir. Ancak facebook’un yaptığı bilgilendirmeye göre; hesabınıza ulaşamaz, gönderilerinizi kaldıramaz ya da değişiklik yapamaz, arkadaşlarınızı silemez ve mesajlarınızı görüntüleyemez. Facebook buna neden olarak iki kişi arasında geçen özel konuşmaların, iki kişi arasında kalması gerektiğini gösteriyor.

Facebook Hesabını Silme

Eğer yok ben istemem ben öldükten hesap falan kalmasın diyorsanız. Facebook’ta bunun için de bir seçenek mevcut. Bunun için facebook ayarlanızdan genele tıklayın daha sonra hesabı yönet ve hesabın silinmesini isteye tıklayıp talimatları takip edin. Böylece siz öldükten sonra facebook’ta size ait hiç bir şey kalmayacak.

 

Farkbu.comAyda 2 milyar aktif kullanıcısı olan ABD merkezli sosyal medya devi Facebook, çok yakında kullanıcılara internet üzerinden canlı yayın…

Facebook, online çöpçatanlık uygulaması Tinder benzeri bir özelliğini test etmeye başladı.

Son dönemde dünya gündeminde geliştirdiği yapay zeka teknolojisi ile çeşitli çalkantılara neden olan Facebook, bu teknolojiyi robotlarla buluşturmayı amaçlıyor.…

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook, İspanya'da 1.2 milyon euro para cezasına çarptırıldı.

Sadece yakın arkadaşlarınızın görebileceği bir özel Facebook profili oluşturmak yakında mümkün hale gelebilir.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.