Kanal V
Nokia, BlackBerry İle Olan Patent  Savaşını kazandı!

Nokia, BlackBerry İle Olan Patent Savaşını kazandı!

Akıllı telefon sektöründe yaşanan gelişmeler, BlackBerry ve Nokia’yı iki büyük rakip olmaktan çıkarırken, iki firma arasında patentlerin ihlali nedeniyle devam etmekte olan bir hukuki savaş nihayet sonuçlandı.

Davanın kaybeden tarafı olan BlackBerry, 2012 yılında başlayan ve patent ihlali nedeniyle geçtiğimiz yıla kadar devam eden dava sonrasında alınan kararlara uyum sağlamadığı için yeni bir ceza ile karşı karşıya kaldı.

Nokia’ya 137 milyon dolar ödeme yapılacak!

Uluslararası Ticaret Odası tarafından verilen kararın ellerine ulaştıklarını açıklayan şirket yetkilileri, karara saygı duyduklarını ifade ederken iddiaları kabul etmediklerini ve kararı temyize götüreceklerini açıkladı.

Mahkeme tarafından, yaşanan anlaşmazlıkların çözüme kavuşturulması için BlackBerry’nin Nokia’ya 137 milyon dolar ödemesine karar verildi.

BlackBerry

Nokia tarafından mahkemede öne sürülen iddiaların tamamının asılsız olduğunu ifade eden şirket yetkilileri, fikri mülkiyet haklarının izinsiz kullanıldığı gerekçesiyle Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya’da Nokia’ya açtıkları davaları sonuna kadar sürdüreceklerini dile getirdiler.

Her iki üretici, akıllı telefon sektöründe yıllardır tanınmasına rağmen, halen rakipleri karşısında yolun başında. Zira, BlackBerry her geçen gün kan kaybederken Nokia, HMD çatısı altında sektöre sıfırdan bir giriş yaptı.

 

 

 

Kaynak:shiftdelete.comYeni gelen bilgiye göre Nokia 9, yeni tanıtılan Nokia 8'den bile daha büyük olacak.

BlackBerry, Android ile çalışan yeni telefonu Motion'ı tanıttı. Uygun fiyatlı BlackBerry Motion özellikleri haberimizde.

HMD ile güçlerini birleştiren Nokia, Android işletim sistemli telefonlarını uygun fiyatla pazara sunarak başta ülkemiz kullanıcıları olmak üzere tüm…

HMD Global, 2G destekli 3310'un beğenilmemesi üzerine 3G destekli versiyonu Avrupa'da satışa çıkardı.

Nokia 8 ile son günlerde adından çok bahsettiren Nokia, Nokia 9 ile zirveye uzun süre sonra tekrar oturabilir.

Nokia'nın yeni model telefonlarının el alt modeli olacak Nokia 2'nin özellikleri sızdırıldı.

Nokia'nın amiral gemisi Nokia 9, kılıf üreticileri tarafından sızdırıldı.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.