Kanal V
'Mavi Balina' Dehşet Saçmaya Devam Ediyor!

'Mavi Balina' Dehşet Saçmaya Devam Ediyor!

Ordu'da 17 yaşındaki lise öğrencisi, milyonlarca çocuk tarafından oynanan 'Mavi Balina' oyunundaki bir talimatı yerine getirmek için kendini doğalgaz borusuna asarak intihar etti.

Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca çocuğu tehdit eden 'Mavi Balina' oyunu,  Ordu'da da ölüme yol açtı.

TALİMATA UYUP KENDİNİ DOĞALGAZ BORUSUNA ASTI

Ordu'nun  Altınordu ilçesinde 17 yaşındaki lise öğrencisi bir genç, 'Mavi Balina' oyunundaki bir talimatı yerine getirmek için kendini doğalgaz borusuna asarak intihar etti.

İŞ DÖNÜŞÜ OĞLUNUN CESEDİYLE KARŞILAŞTI

Altınordu ilçesi Şahincili Mahallesi'nde meydana gelen olayda,  İbrahim CanDuman'ın  Ordu Devlet Hastanesinde çalışan annesi iş dönüşü eve geldiğinde oğlunun cansız bedeni ile karşılaştı. Olay yerine gelen cumhuriyet savcısı tarafından yapılan incelemenin ardından 17 yaşındaki gencin cansız bedeni otopsi için  Ordu Devlet Hastanesine kaldırılırken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


CANINA KIYINCA OYUN SON BULUYOR

İddiaya göre, 17 yaşındaki genci kendi canına kıymaya kadar götüren sebeplerin başında 'Mavi Balina' adlı internet oyunu olduğu belirtildi.  Söz konusu oyunun  Türkiye'de son dönemde 142 gencin intiharıyla bağlantılı olabileceği ifade edilirken, oyunda oyunculara 50 görev veriliyor. Verilen bu görevlerin sonunda oyuncunun kendini asarak ya da yüksek bir yerden atlayarak canına kıymasıyla oyun son buluyor.Son günlerde iki Türk gencini de ölüme sürüklediği iddia edilen ve hakkında suç duyurusunda bulunulan Mavi Balina oyunu, birçok…

Dünya genelinde gençleri intihara sürüklediği iddia edilen Mavi balina oyunu, dünya çapında çeşitli çalışmaların yapılmasına neden oldu. Türkiye’yi de…

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan tartışma yaratan Mavi Balina oyunu hakkında konuştu.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.