Kanal V
Liderliği Kimseye Vermiyor!

Liderliği Kimseye Vermiyor!

Apple, tablet sektöründe sürdürdüğü liderliğini yine kaptırmadı. iPad ile yoluna kararlı adımlarla devam eden Apple'ın, son satış rakamları haberimizde.

iPad ile yıllardır tablet pazarını domine eden Cupertinolu teknoloji devi Apple, 2017'nin son çeyreğinde de bu pazardaki liderliğini sürdürdü. IDC'nin 2017'nin son çeyreğine ait yayınladığı raporlara göre; Apple %0.6'lık bir artış ile 13.2 milyon adet iPad sevkiyatı gerçekleştirdi.

2016'nın son çeyreğinde Apple'ın iPad sevkiyatı 13.1 milyon adetti. Açıklanan son rakamlar ile Apple'ın tablet piyasasındaki pazar payı &.6 gibi ciddi bir orana yükseldi.

Tablet pazarında en hızlı büyüyen ikinci firma ise Samsung yerine Amazon oldu. Amazon 2016'ya göre Q.7'lik bir sıçrayış yaparak Samsung'un önüne geçti. Amazon, 2017’nin son üç aylık döneminde 7.7 milyon tablet sattı.

Apple'ın en büyük rakibi Samsung ise; yılın son çeyreğinde 7 milyon tablet sevkiyatı gerçekleştirdi. Bir önceki yıla göre oranında büyüme yakalayan Samsung'un pazar payı ise .1 azaldı. 

Samsung'u %7.1 ile Huawei ve %6.2 ile Lenovo takip ediyor. Son olarak tablet pazarında toplamda 49.6 milyon adet tablet sevkiyatının gerçekleştiğini bu rakamın 2016'da 53.8 milyon olduğunu belirtelim. 

zumgenc.com5 Şubat 2018 Pazartesi Reyting Sonuçları Açıklandı! Bugün En Çok İzlenen Programlar Hangileri? 5 Şubat 2018 Pazartesi Reyting Sıralamasında…

Rusya Ulusal Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin Yenilikçi Madencilik Teknolojileri Bilimsel Eğitim Merkezi Müdürü Pavel Ananyev, Sputnik’e yaptığı açıklamada Rusya’nın…

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) 6 Şubat’ta çoğu internet kullanıcısına Güvenli İnternet Günü kapsamında SMS gönderdi. Peki Güvenli…

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Genç İşadamları Derneği (ATGİAD) yönetimini ağırladı.

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.