Kanal V
Kripto Para Yuva Yıkıyor!

Kripto Para Yuva Yıkıyor!

Kripto paralar konusunda yaşanan ihtilaflardan dolayı, boşanma davalarının gerçekleştiği bildirildi.

Kripto para piyasası, toplam 830 milyar doları bulan değeriyle, neredeyse bir çok kişinin pozitif veya negatif de olsa radarında. Bu anlamda da aynı oranda, kripto paraların hayatımıza etki etmesini de haberlerden okumaya başladık. Bitcoin.com'da yer alan bir habere göre Birleşik Krallık´ta bulunan bir hukuk firması, şu anda ellerinde olan üç boşanma davasında ayrılmak isteyen çiftlerin, değeri son yıllarda kat kat artan kripto paralar konusunda ihtilaf yaşadığını açıkladı.

İlgili habere göre Birleşik Krallık´ta faaliyet gösteren Royds Withy King hukuk bürosunun üstlenmiş olduğu boşanma davalarından birinde 840 bin dolar değerinde kripto para, boşanma davasında tartışmalı bir şekilde paylaşılmaya çalışılıyor.  Hukuk bürosundan yapılan açıklamada, şirketin üç farklı boşanma davasında yüksek değerde kripto varlıkların paylaşımı konusunda görüşmeler yapıldığı belirtildi. Bu davaların şirketin beklediği kripto para davaların ilk dalgası olduğunu belirten yetkililer, "Üç davada da eşler ya kripto paralara yatırım yapmış ya Bitcoin, Litecoin, Ripple ve Ethereum´un da aralarında olduğu kripto para birimleri satın almış” dedi. 

Davalardan birinde Kasım 2016´da gerçekleşen ilk yatırım tutarı 80 bin sterlin değerindeyken, Aralık 2017´de bu yatırımın toplam değeri 1 milyon sterline yükselmiş ve şu anda değeri tekrar 600 bin sterline (840 bin dolar) gerilemiş. Hukuk bürosunun partnerlerinden Vandana Chitroda yaptığı açıklamada, kripto paraların izlenilebilir olmamasını “tam bir kabus” olarak nitelendiriyor.

Durum oldukça negatif gibi gözükse de, ister kripto para birimi olsun, ister herhangi bir para birimi olsun, para insan anlaşmazlıklarının hep merkezinde olmaya devam edecek. Bu anlamda kripto paraların başlı başına suçlanabileceğini düşünmüyorum. Ancak kripto paraların bir anlamda boşanma davalarının bile merkezinde olması, ne kadar günlük yaşantımıza girmiş olduğunu bir kere daha gösteriyor. 

zumgenc.comDüzenlenen operasyonda sanal para aracı Bitcoin ticareti yapan bir firmada görevli bir kişi, başka şahıslar adına hayali hesaplar açarak…

Türkiye’nin kripto para piyasaları konusunda ilk ve en önemli girişimi olan BTCTürk,

Antalya’da 2018 yılı Bağımlılık ile Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Münir Karaoğlu başkanlığında ilk kez yapıldı.

Antalya’da Iraklı ailenin kapıyı üzerine kilitleyip işe gitmesinin ardından korkarak ağlamaya başlayan 5 yaşındaki ‘Birtanem’ isimli küçük kız, ortanca…

Uyuşturucudan gözaltında bulunan arkadaşına ’döner ekmek arası’ uyuşturucu niteliği bulunan hap götüren genç çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest…

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Afrin operasyonunda 7 askerin...

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.