Kanal V
iPhone X Satışa Ne Zaman Sunulacak?

iPhone X Satışa Ne Zaman Sunulacak?

iPhone X'in pazardaki 10 yıllık sürede iPhone'un en çarpıcı revizyonu olarak 3 Kasım'da raflarda olması bekleniyor ve cihazdan sorumlu Apple tasarımcısı şirketin bunu ortaya çıkarmak için büyük bir çaba gösterdiğini söylüyor.

Jony Ive, Japon tasarım dergisi Casa Brutus'la yaptığı röportajda, iPhone X'in, gelişiminin iki yıldan az sürmediğini ve Face ID ve TrueDepth kamerası gibi özelliklerin sorunsuz çalıştığından emin olmak için ek çalışmalara ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

iPhone X'in, Cupertino'ya dayalı teknoloji devinin şimdiye kadar geliştirdiği en zor model olduğunu ve bunun Apple'ın onuncu yıldönümü için cihaz üzerinde çalışmasının  sadece bir tesadüf olarak gördüğünü belirtti.

Yüz tanıma kameralarının eklenmesini ve Touch ID'nin kaldırılmasını tartışan Apple tasarım şefi, Face ID'nin kullanıcı için önemli ölçüde geliştirilmiş bir deneyim sunduğunu ve dahası, şirketin kullanıcıdan daha az girdi ile bir arayüze ulaşmasına yardım ettiğini açıkladı.

iPhone X aslında iPhone'un geleneksel tasarımından farklı bir tasarımı temsil ediyor ve meseleyi bilen insanlardan gelen raporlar, Apple'ın cihazın seri üretimine başlamadan önce birkaç sorunu halletmesi gerektiğini gösteriyor.

Üretim gecikmesine neden olan en belirgin bileşen ekran oldu. Apple aslında parmak izi sensörünü ekrana entegre etmeyi düşündü ve böylece yeni modelde Touch ID’i elinde tutmak istedi. Ancak, proje doğruluğu da dahil olmak üzere detaylı olmayan nedenlerden dolayı başarısız oldu. Sonunda, Apple, parmak izi algılayıcısı Touch ID'den tamamen vazgeçmeye karar verdi.

iPhone X'in gelecek ay piyasaya çıkması planlanıyor, ancak analistler sınırlı arz nedeniyle Aralık ayına yeni bir gecikme öngörüyorlar Apple herhangi bir olası gecikme hakkında henüz yorum yapmadı.

 

TeknolojiokuYeni iPhone X, Android kullanıcılarının bir süre daha sahip olamayacakları pek çok yeni özelliği de beraberinde getirdi. İşte iPhone…

12 Eylül 2017, Apple’ın en tarihi günlerinden biriydi ve şirket iPhone X ile karşımıza çıktı. Ancak sürenin yetersizliğinden midir…

Apple iPhone X'in yeni canlı görüntülerindeki ayrıntılar bir Apple çalışanını mı işaret ediyor?

ABD’nin polis teşkilatı FBI (Federal Soruşturma Bürosu) seri katillerin ve psikopatların doğum tarihlerini yayınladı. Analiz ederek en çok suç…

Bilimin bize sunduğu ilginçlikler saymakla bitmeyecek türden fakat bu kimin aklına gelmiş denilecek bilgiler de karşımıza çıkabiliyor. Tıpkı bu…

Apple’ın tasarımcısı Jony Ive, iPhone X ile ilgili yaptığı açıklamalarda yeni iPhone’un Apple için bir dönemin başlangıcı olduğunu söyledi.

12 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

12 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.