Kanal V
iPhone X Hızlı Şarj Özelliği Rakiplerinin Gerisinde!

iPhone X Hızlı Şarj Özelliği Rakiplerinin Gerisinde!

iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri resmi olarak ilk kez hızlı şarj destekleyen Apple akıllı telefonları olarak karşımıza çıktı. Öte yandan, USB-C ile hızlı şarj olabilen bu modellerin amiral gemisi Android cihazların gerisinde kaldığı gözüküyor. Peki, iPhone X hızlı şarj konusunda ne kadar geride?

iPhone 8 ve iPhone X hızlı şarj konusunda hangi sırada?

Tom’s Guide tarafından yapılan araştırma OnePlus 5TLG V30Google Pixel 2Samsung Galaxy Note 8 modelleri ve beraber gelen hızlı şarj aksesuarları ile gerçekleştirilmiş. iPhone 8 ve iPhone X içinse Apple’ın 29 watt duvar adaptörü ve USB-C – Lightning kablosu kullanılmış.

İlk olarak gerçekleştirilen 30 dakika şarj süresinde OnePlus 5T yüzde 59seviyesine ulaşmış. LG V30 ise yüzde 53 seviyesinde. iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerine baktığımızdaysa sırasıyla yüzde 5049 ve 47 rakamlarını görüyoruz.

iPhone X hızlı şarj

İkinci olarak 60 dakika şarj süresi tesinde de ilk test ile benzer sonuçları ortaya çıkarken, OnePlus 5T yine yüzde 93 ile zirvede kalmayı başarıyor. Ardından LG V30 yüzde 86, iPhone X yüzde 83, iPhone 8 yüzde 80 ve iPhone 8 Plus ise yüzde 79 şarj seviyesine ulaşmış durumda.

Bu arada iPhone modellerinden çıkan USB şarj aksesuarlarının sonuçlarına da bir göz atalım. iPhone 8, 30 dakikada yüzde 30 ve 60 dakikada yüzde 58seviyesine ulaşıyor. iPhone 8 Plus için durum yüzde 26 ve yüzde 55. iPhone X batarya şarjı ise yüzde 17 ve yüzde 37 olarak geride kalıyor.

Genel tabloya bakıldığında tüm son model iPhone’ların Android akıllı telefonların gerisinde kaldığı ifade ediliyor. Ek olarak, hızlı şarjdan faydalanmak için ek masraf yapmak zorunda olduğunuzu da hatırlatalım.

 

 

 

Kaynak:shiftdelete.comHABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.