Kanal V
iPhone arka kamerasına 3 boyutlu sensör gelebilir!

iPhone arka kamerasına 3 boyutlu sensör gelebilir!

Apple, iPhone X modelinin ön tarafında yer alan TrueDepth Kamera sistemindeki 3 boyutlu sensörü, 2019 model akıllı telefonların arka kamerasına da getirebilir. Şirketin şimdiden bazı bileşen tedarikçileri ile seçenekleri değerlendirdiği söyleniyor.

2019 model iPhone akıllı telefonlar ile ilgili yeni iddialar!

Arka tarafa eklenecek 3 boyutlu sensör sayesinde Apple ARKit için arka kamera ile sağlanan tahmini uzaklık ölçümlerinin yerini daha doğru ölçümler almış olacak. Ayrıca, Portre Modu da geliştirilmiş olacak.

Arka sensörün bir uçuş süresi kamerası kullanacağı ve bunun Xbox One ile birlikte gelen ikincil nesil Kinect tarafından da kullanılan teknoloji olduğu vurgulanıyor. Hatta bu sensörler Lenovo Phab2 Pro ve Asus Zenfone AR gibi Project Tango telefonlarda da kullanıldı.

Google’ın Project Tango sensörler için Apple’ın görüştüğü şirketlerden Infineon ile birlikte çalıştığını da not olarak düşelim. Ek olarak Sony, Panasonic ve STMicroelectronics de diğer şirketler arasında yer almakta.

Kaynak:Shıftdelete.netTürkiye'de iPhone X'i satışa sunacak ilk firma ve satışa çıkaracağı tarih belli oldu. İşte o tarih!

Apple‘ın yeni akıllı telefonu iPhone X, bir günde iki ekran problemi ile gündeme geldi. Yeni oluşan sorun kendisini yeşil…

Apple’ın 2017 model iPhone’larda kablosuz ve hızlı şarj desteğinin var olduğunu açıklamasıyla birlikte aksesuar üreticilerinin yeni iPhone modellerine ‘özel’…

Günümüzün en ciddi sorunlarından birisi olmaya başlayan telefon bataryalarının erken bitmesinde yeni bir devir açacak olan, ortamdaki ışıkla telefon…

KGI analistinin açıklamalarına göre Apple, 2018 yılında 5.8 inçlik modele ek olarak iki yeni iPhone X modeli sunacak. Bu…

Ünlü yönetmen Steven Soderbergh, 2018'in başlarında yayınlanacak filmi "Unsane"i tamamen iPhone 7 Plus'ın kamerası ile çekti.

Kaynak: KanalV İnternet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.