Kanal V
iOS 11 Ortaya Çıktı!

iOS 11 Ortaya Çıktı!

Apple 13 Eylül’de düzenlenecek olan özel etkinlikte yeni iPhone modelleri ve yeni işletim sistemi iOS 11’i tanıtacak. Peki iOS 11 ne gibi yeniliklere sahip olacak? Apple’ın yeni işletim sisteminin tanıtılmasına saatler kala önemli bir sızıntı gerçekleşti. iOS 11’in Gold Master sürümü (final versiyonu da denilebilir) sızdırıldı. Sızdırılan bu sürüm, yeni işletim sistemi hakkında da önemli bilgiler içeriyor.

13 Eylül’de yeni iPhone modeli ile eş zamanlı olarak tanıtılacak olan iOS 11 ne gibi yeniliklerle gelecek? İşte sızdırılan son sürümden elde edilen bilgiler.

Sızdırılan iOS 11 sürümünden elde edilen verilere göre yeni işletim sistemi bir avuç yeni duvar kağıdı ile gelecek. Aslında bu çok büyük bir yenilik sayılmaz fakat Apple’ın duvar kağıtları konusunda ne kadar tutucu davrandığını da hepimiz biliyoruz.

Bunun yanı sıra yeni işletim sistemindeki en önemli özellik Face ID olacak. Face ID destekli telefonunuzla (muhtemelen yalnızca iPhone X destekleyecek) Apple Pay ödemeleri yapabilir ya da parmak izi okuyucusu ile yaptığını tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

iOS 11’le gelecek olan yeniliklerden bir diğeri ise True Tone. Geçtiğimiz yıl iPad Pro ile tanıtılan Ture Tone, bu sene çıkacak olan iPhone modellerinde de yer alacağa benziyor.

Ayrıca yeni iPhone modellerinde 1080p 240fps yavaş çekim, 4K 24fps ve 4K 60fps gibi bazı yeni kayıt modlarının bulunacağını da belirtelim.iOS 11'in 5. beta sürümünde ne gibi yenilikler var? Daha çok tasarımsal anlamda iyileştirmeler sunan güncellemeye göz attık.

Apple'ın mobil işletim sistemi iOS 11 ve Goolge'ın mobil şletim sistemi Android O'da gelen en yeni özellikler haberimizde!

Türk Telekom, iOS ve Android için milli klavye uygulaması Tambu'yu kullanıma sundu. İşte Tambu uygulamasının detayları.

ABD’li teknoloji devi Apple’ın ödeme sistemi olan Apple Pay Cash’e, iOS 11 ile birlikte yeni bir güvenlik tedbiri daha…

Apple'ın yeni iOS sürümü ile iPhone kullanıcılarının belki de en çok canını sıkan sorun ortadan kalkacak. iOS 11 ile…

Kaynak: HABERLER.COM

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.