Kanal V
İnstagram, Snapchat'in Sevilen Özelliğinden Faydalanacak!

İnstagram, Snapchat'in Sevilen Özelliğinden Faydalanacak!

Facebook‘un, bir türlü satın alamadığı Snapchat‘e rakip olmak için atılımları devam ediyor. Instagram Hikayeler ile rakibine büyük bir darbe indiren Facebook, daha sonra da Snapchat’in sevilen özelliklerini kopyalamıştı. Sosyal medya devi, şimdi de karşımıza Instagram nametags özelliği ile çıkmaya hazırlanıyor.

Instagram nametags ile takip etmek kolaylaşıyor

Instagram’ın yeni özelliği sayesinde aynı Snapchat’te olduğu gibi kullanıcılar QRkod tabanlı bir sistem ile birbirlerini takip edebilecek. Instagram Hikayeler bölümüne kamera ile taranabilecek bir özel resim oluşturmanıza sağlayan bu özellik ile kullanıcılar birbirini daha kolay bir şekilde takip edebilecek.

Nametags özelliği sayesinde; arka plan, emoji ve filtreler ile destekli selfiefotoğraflarınızı kod haline dönüştürebileceksiniz. Şimdilik iOS platformunda testaşamasında olan bu özelliğin önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniyor. Ayrıca Instagram’ın portre modu özelliğini test ettiğini ve bunu yaz aylarında kullanıma sunmayı planlandığını belirtelim.

Kaynak:Shiftdelete.netFacebook, Snapchat'in arttırılmış gerçeklik çıkartmalarını dünya efektleri adı ile Messenger'a getirdi.

Snapchat, Facebook'un o özelliğini kendi uygulamasına getirerek Facebooka göndermek yaptı.

Instagram dizisi "Eşik"in çalışmaları tamamlandı - Dizi, Instagram üzerinden 59 saniyelik bölümler şeklinde izleyicilerle buluşacak.

Özellikleri uzun bir süredir Instagram tarafından kopyalan Snapchat, bu sefer Instagram'dan özellik kopyaladı.

Akıllı telefon dünyasındaki amiral gemilerinin ön ve arka kameralarındaki en sevilen özellik olan Portre Modu, yavaş yavaş mobil uygulamalara…

Instagram’ın Facebook tarafından satın alındıktan sonra değiştirilen algoritması yeniden eski haline dönüyor ve kronolojik gösterim geri geliyor. Yani uygulamada…

Uzun süredir Instagram kullanıcıları tarafından üçüncü parti uygulamalar kullanılarak yapılabilen bir özellik, Instagram’a entegre ediliyor. Artık kullanıcılar Regram adı…

Kaynak: KanalV İnternet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.