Kanal V
İlk Bitcoin Milyarderleri Facebook'un Fikir Babaları Oldu

İlk Bitcoin Milyarderleri Facebook'un Fikir Babaları Oldu

Facebook'un kendi fikirleri olduğunu iddia ederek Zuckerberg'e dava açan ve 65 milyon dolar tazminat alan Winklevoss kardeşler, doğru yatırımları sayesinde ilk Bitcoin milyarderleri oldular.

Cameron ve Tyler Winklevoss ikiz kardeşler, ilk kez 2006 yılında adlarından bahsettirmişti. Mark Zuckerberg’e dava açan kardeşler, Zuckerberg’in Facebook’u kendi fikirlerini çalarak oluşturduğunu iddia etmişti. Facebook ile 65 milyon dolarlık bir anlaşma imzalayan kardeşler, şimdi o parayla gerçekleştirdikleri yatırım sayesinde ilk Bitcoin milyarderleri oldular.

Winklevoss kardeşler, Facebook’tan aldıkları tazminat ile 2013 yılında Bitcoin’e 11 milyon dolar değerinde yatırım gerçekleştirdiler. Aradan geçen 4 yılda Bitcoin onlarca, yüzlerce hatta binlerce kat değer kazandı ve ikizler ilk Bitcoin milyarderleri oldular.

Cameron ve Tyler Winklevoss, 2015 yılında, anlaşmadan kalan paralarının bir kısmı ile dünyanın ilk lisanslı Bitcoin borsası olan Gemini’yi kurdular. Dijital paralar için Nasdaq ya da NYSE benzeri bir borsa kurmak istediklerini söyleyen Tyler, Bitcoin’in altından daha değerli bir yatırım aracı olduğunu belirtiyor.

Bitcoin an itibari ile 11 bin 600 doların üzerinde bir değerden işlem görüyor. Bilmeyenler için fazla şaşırtıcı gelebilir ancak Bitcoin, 1 Ocak 2017 tarihinde 1000 doların altında bir değere sahipti. Bu da Bitcoin’in daha bir yıl bile geçmeden 12 kata yakın değer kazandığını gösteriyor.

Kaynak:webtekno.comApple geçtiğimiz çeyrekte giyilebilir cihazlar piyasasında liderliğini bir kez daha korumuş durumda. Canalys raporuna göre şirket, 3.9 milyon adet…

Samsung, tasarım ve diğer donanım özelliklerini tamamladığı Galaxy S9'u Android 8 ile test etmeye başladı.

Samsung, yeni geliştirdiği bir metod ile bataryaların 5 kat daha hızlı edilebileceğine inanıyor. Samsung, yeni teknolojisinin elektrikli araçlar için…

Apple, iOS 11.2'nin 5. Beta güncellemesini yayınladı. Herhangi bir yeni özelliğin bulunmadığı güncelleme, iOS 11.2'nin final sürümünün habercisi olabilir.

Samsung, kadın tüketicilere özel olarak Galaxy S8+ SMARTgirl Limited Edition adında özel bir model satışa sunacak.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, Apple tarafından 2018 yılı ürün serisine daha hızlı ve daha çok yönlü devre kartları…

Kaynak: KanalV İnternet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.