Kanal V
IBM, Dünyanın En Gelişmiş Sunucu Yapay Zekasını Üretti!

IBM, Dünyanın En Gelişmiş Sunucu Yapay Zekasını Üretti!

Amerikalı teknoloji devi IBM, sunucu temelinde dünyanın açık ara en ileri yapay zeka mimarisini geliştirdi!

IBM bugün itibariyle yeni tasarlanmış POWER9 işlemcisini içeren yeni nesil Power Systems Sunucularını açıkladı. Yoğun AI (Yapay Zeka) iş yükleri için özel olarak üretilen yeni POWER9 sistemleri, işletmelerin daha doğru AI uygulamaları daha hızlı kurmalarına olanak tanıyarak, derin öğrenme pencerelerinin hızını 4 kat fazla artırıyor.

Yeni POWER9 tabanlı AC922 Güç Sistemleri; PCI-E 3.0 tabanlı x86 sistemlerine göre 9.5 kat daha hızlı veri hareketliliğini sağlayan yeni nesil NVIDIA NVLink ve OpenCAPI ve PCI-Express 4.0'i birlikte kullanan ilk işlemci konumda. Sistem, Chainer, TensorFlow ve Caffe gibi popüler AI çerçevelerinin yanı sıra Kinetica gibi hızlandırılmış veritabanlarında performans iyileştirmleri gerçekleştiriyor.

 

teknolojioku.comiPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelleri resmi olarak ilk kez hızlı şarj destekleyen Apple akıllı telefonları…

Elon Musk, geçtiğimiz ay tanıtımını yaptığı Tesla Roadster isimli otomobilini Mars'ın yörüngesine gönderip sonsuza kadar uzayda döndürmeyi planlıyor.

Instagram, Hikayeler'e çok seveceğiniz iki yeni özellik eklendi.

Editör: Kanalv Editör 3

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.