Kanal V
Güneş Enerjisi ile Çalışan Isıtıcı:GoSun Go

Güneş Enerjisi ile Çalışan Isıtıcı:GoSun Go

Öne çıkan girişimler listemizde 27 Kasım – 1 Aralık haftasına, Pazartesi günü ile başlıyoruz. Bu sefer; akıllı telefonlar yada bilgisayarlarımızın uzağında, güneş enerjisi ile yemek pişirip, içeceklerinizi ısıtabileceğiniz bir ürün olan GoSun Go’yu tanıtıyoruz.

Güneş enerjisi ile yemek pişirin, içeceğinizi ısıtın

GoSun Go sayesinde güneş enerjisi vasıtasıyla yiyeceklerinizi pişirip, içeceklerinizi ısıtma imkanına sahip olacaksınız.

Aslında GoSun, 2013 yılından beri güneş enerjili pişirme cihazlarını 15,000’den fazla müşteriye bugüne kadar satan bir firma. Lakin firma, yeni ürünleri olan portatif ve ufak GoSun Go için, bağışlarınızı topluyor.

Ürünün çalışma mantığı çok basit. Dış tarafı sert köpük olan GoSun Go, uzaktan küçük bir çantaymış gibi gözüküyor. Fermuar vasıtasıyla içi açıldığında, içerisinde güneş enerjisini ciddi derecede emen, yuvarlak ve uzun dikey bir tüp bulunduruyor. Ürünün iç kısmında tüpe doğru bakan üstte ve altta iki reflektör bulunuyor.

Aynı zamanda ürünün dış kabının arka tarafında, ürünü dikey halde tutabilmek amacıyla kullanabileceğiniz bir ayak bulunuyor.

Yiyeceğinizi ve içeceğinizi, ürünün içerisinde bulunan tüpün içerisinde koyuyorsunuz ve bekliyorsunuz. Yemeğiniz veya içeceğiniz, kısa sürede pişirilip kaynatılarak yeme ve içmeye uygun hale geliyor.

450mL kapasiteye sahip olan cam tüpün dış tarafı aynı zamanda güneşten gelen ultraviyole ve diğer zararlı ışınları bloke edecek özelliğe sahip.

Normal hava koşullarında birçok yemeği 20 ila 30 dakikada pişiren tüp, 260 derece sıcaklığa kadar çıkabiliyor. Kahve ve çayınızı 30 dakika içerisinde hazır hale getiren GoSun Go, aynı zamanda bulutlu havalarda dahil olmak üzere kışında kullanılabiliyor.

Geliştirici ekibe göre güneşin gökyüzünde olması, ürünü kullanabilmeniz için yeterli. Tabii ki hava şartlarının değişikliğine göre, pişirme sürenizin 2 saatekadar varabileceğini de belirtelim.

Kaynak:shiftdelete.netKGI analistinin açıklamalarına göre Apple, 2018 yılında 5.8 inçlik modele ek olarak iki yeni iPhone X modeli sunacak. Bu…

Apple geçtiğimiz çeyrekte giyilebilir cihazlar piyasasında liderliğini bir kez daha korumuş durumda. Canalys raporuna göre şirket, 3.9 milyon adet…

Geçtiğimiz yıl Samsung’un telefonlarında kullanmaya başladığı ısı boruları, ısınan akıllı telefonlara başarılı bir çözüm olsa da artan maliyetler sonucunda…

Galatasaray futbol takım kaptanı Selçuk İnan, Samsung’a tazminat davası açtı. Selçuk İnan S8 adıyla tanındığını ve bu ismi patentinin…

Güney Kore'nin iki büyük teknoloji devi olan Samsung ve LG, 2018 yılının ilk amiral gemileri olacak Galaxy S9 ve…

Kaynak: KanalV İnternet

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.