Kanal V
Google'ın Dünyayı Gören Gözü Artık Daha Net!

Google'ın Dünyayı Gören Gözü Artık Daha Net!

Google'ın, haritalar için kullandığı Google Street Wiew otomobillerinin kamerası artık daha net fotoğraflarla dünyayı sergileyecek.

Google, sekiz yıllık bir süre sonra Street View kameralarını geliştirdi. Wired'e göre, şirket daha net ve yüksek çözünürlükte fotoğraflar çekmek için güncellenmiş kameraları araç filosuna aktarmaya başladı.

Hareketli araçlar şimdi eski versiyona monte edilen 15 kamerasından yedi adet kamera çekecek. Her kamera, 20MP'lik bir sensöre ve lazerli radar için ön ve arkada iki 'kutuya' sahip ve HD fotoğraf çekecek. Bu kameralar, Street View araçların parlak renklerle daha keskin resimler almasını sağlayacak ve yol işaretleri, perakende mağaza isimleri ve aradaki okuduğu her şeyi haritalamasına olanak tanır.

Google, makine öğrenmesinin Street View araçlarını daha da kullanışlı kıldığını belirtiyor. Google'ın başkan yardımcısı ve haritacılık kolu başkanı Jen Fitzpatrick, gelecekte Google Haritalar'ın "Köşedeki kilisenin yanındaki pembe mağazanın adı nedir" gibi dünyanın göründüğü şekilde referans veren daha ayrıntılı sorulara yanıt verebileceğini söylüyor.  Yeni Street View otomobilleri geçen ay yollarda görüntü yakalamaya başladı ve yavaş yavaş dünyanın dört bir yanındaki diğer noktalara gidecek.

 

Teknolojioku

 Hikaye özelliği trendine Google da dayanamayıp sonunda arama sonuçlarına Stamp adı verdiği bir hikaye özelliği getiriyor.

Google Earth, yeni getirdiği özellik sayesinde dünyanın 22 farklı bölgesindeki kültürleri ve geleneksel evleri keşfetmenize yardımcı oluyor.

Sevilerek izlenen Game of Thrones için Özel Google Maps benzeri bir harita servisi oluşturuldu. Bu harita ile birlikte devasa…

Google'ın yaptığı ufak bir hata, koca bir ülkenin yarısını internetsiz bıraktı!

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.