Kanal V
Google Aramalarıyla Planlanmış Banka Soygunu!

Google Aramalarıyla Planlanmış Banka Soygunu!

Geçtiğimiz hafta ABD'nin Florida eyaletinde banka soygunundan tutuklanan adamın, soygunu Google'dan aratarak planladığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz haftalarda Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletinin Largo kentinde, banka soyarken tutuklanan 26 yaşındaki William Joe Johnson isimli bir adam, 100 bin dolarlık kefaletle serbest bırakılmak üzere tutuklandı. Ancak soygunun en ilginç yanı ise, soyguncunun banka soygununu planlarken, Google üzerinden "Banka nasıl soyulur?" diye arama yaptırması. 

Google bir çok anlamda gerçekten işimize yarayan bir arama motoru. Ancak bomba yapımı, silahların nasıl bulunabileceği ve bankaların nasıl soyulabileceği gibi tehlikeli bilgileri de bulabileceğiniz bir kaynak. Bu kadar tehlikeli bilgilerin bu kadar alelade ortaya çıkması ise kimi zaman tehlikeli durumları ortaya çıkmasına sebep olabiliyor. Geçtiğimiz hafta tutuklanan soyguncu Johnson'da bunun son örneği oldu. 

İngilizce olarak Google'a "How to rob a bank?" yazdığınızda ilk olarak karşınıza çıkan şey, gerçek bir soyguncuyla, bir bankanın nasıl soyulacağına ilişkin yapılmış bir röportaj yer alıyor. Bunun dışında da bir sürü farklı ve kimi zaman illegal sitelerden gerçek yanıtlar bulabileceğiniz sonuçlar ise aslında ülkelerin yasa koyucuları içerisinde büyük bir endişe yaratıyor.

 

WebteknoGoogle'ın, haritalar için kullandığı Google Street Wiew otomobillerinin kamerası artık daha net fotoğraflarla dünyayı sergileyecek.

Google, kendi bünyesinde bir akıllı telefon üretme isteğinden dolayı, Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC'yi satın almayı düşünüyor. İkili…

Apple tarafından 2011 yılında dönemin amiral gemisi iPhone 4S ile birlikte sunulan Siri büyük ilgi toplamıştı.

ABD’nin polis teşkilatı FBI (Federal Soruşturma Bürosu) seri katillerin ve psikopatların doğum tarihlerini yayınladı. Analiz ederek en çok suç…

11 Ekim 2017 tarihinde dünyada yaşanmış başlıca olaylar.

11 Ekim 2017 tarihinde Türkiye ve Antalya gündeminde başlıca öne çıkan gelişmeler.

Etiketler


HABERE YORUM YAZIN

CAPTCHA security code

sanalbasin.com üyesidir
antalya haber, antalya gündem, antalya olay, antalya haberler, antalya olaylar, haber antalya.